Teātra liftā iesprūdušo cilvēku patvaļīga atbrīvošana varēja radīt riskus veselībai un pat dzīvībai

1 komentārs

Jaunā Rīgas teātra izrādes ”Cerību ezers” sākums otrdien, 28. novembrī, tika aizkavēts par 35 minūtēm, jo seši skatītāji un viens teātra darbinieks bija iesprūduši liftā. Lai arī liftā ir avārijas dienesta izsaukšanas poga, tomēr cilvēki paši saviem spēkiem atspieduši vaļā lifta durvis.

Dace Tillere
Jaunā Rīgas teātra mārketinga daļas vadītāja

Gaidījām Valsts nekustamo īpašumu pārstāvjus, bet viņi nevarēja tik laikus ierasties, tika piesaistīts mūsu tehniskais personāls un atlauza durvis, jo arī liftā iekšā bija mūsu darbinieks, palīdzēja no tās. Pēc kādām 20 minūtēm cilvēkiem arī izdevās izkļūt.

Lifti ir klasificēti kā bīstamās iekārtas. To drošību uzraugošā Patērētāju tiesību aizsardzības centra eksperti, redzot fotogrāfiju no Jaunā Rīgas teātra, ir lakoniski, norādot, ko teātra darbinieki to noteikti nedrīkstēja darīt.

Bīstamība bijusi tajā, ka lifts iesprūdis brauciena laikā un starp lifta kabīni un stāva slieksni bijusi ap 30 vai 40 centimetru atšķirība. Patvaļīga kāpšana ārā no bojāta lifta esot riskanta.

Sanita Gertmane
PTAC pārstāve

Kaut gan tas ir maz iespējams, bet lifts var sākt braukt un cilvēki var tā īsti līdz galam nepaspēt izkāpt ārā, un tad tas radītu traumas, iespiežot starp stāviem. Tur to scenāriju daudz.

Lifta bojājumi nav novērsti arī šīs dienas laikā, līdz ar to pagaidām nav zināms, kā teātris risinās cilvēku ratiņkrēslos nokļūšanu teātra zālēs. Tās atrodas 6. stāvā, bet izmantot dekorāciju pārvadāšanas liftus ir aizliegts.

Jaunais Rīgas teātris ir pārcelts uz bijušo Tabakas fabriku, kamēr teātra līdzšinējās telpās Lāčplēša ielā notiks rekonstrukcija. Taču nedienas ar liftu nav vienīgā problēma šajā mājā. Aktieri ar pagaidu mājvietu ir neapmierināti, un ne tikai tāpēc, ka “Tabakas fabrikas” eiroremonts atgādina sterilu slimnīcu. Nav izveidota solītā audio translācija no skatuves uz aktieru telpām, kas atvieglotu uznācienus, tāpēc aktieri spiesti visu laiku pavadīt aizkulisēs. Ir virkne arī citu problēmu.

Ainis Grīnbergs
JRT direktora vietnieks saimnieciskajos jautājumos

Pašā sākumā tika solīts, ka skatuves līmenī aktieriem būs tualetes, kuras netika ierīkotas, un tagad viņi dabū skraidīt no 6. stāva uz trešo.

Vietām absurda esot arī gaismas ieslēgšana, jo slēdži neatrodoties attiecīgajā stāvā. Nākas iet uz citiem stāviem. Problemātiska esot arī gaisa kondicionēšanas sistēmas vadība, kuras regulēšanai nācies pat piesaistīt papildus cilvēku.

Ainis Grīnbergs
JRT direktora vietnieks saimnieciskajos jautājumos

Ventilācijas agregāti izvietoti dažādos stāvos, dažādos spārnos, lai ieregulētu – samazinātu vai palielinātu jaudu, pie katra agregāta ir jānosūta cilvēks, kurš to ieregulē. Tagad mums tam ir divi dežuranti, kur viens ir nemitīgā apgaitā.

“Tabakas fabriku”, uz kuru pārcelts Jaunais Rīgas teātris, apsaimnieko Valsts nekustamie īpašumi. Viņi sola teātra uzrādītās problēmas atrisināt pēc iespējas ātrāk.

1 komentārs