Komentāri

Nedēļas sākumā – Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā – stāstījām par daudzdzīvokļu māju Ķengaragā, kur kāda kundze vārdā Valija labprāt rūpējas par apkārt klaiņojošiem kaķiem un ir aizvainota par atsevišķu kaimiņu neiejūtību un kaķu iemūrēšanu pagrabos. Kas sakāms tiem nama iedzīvotājiem, kuriem ikdienā jāsadzīvo ar Valijas mīlestību pret dzīvniekiem un kā rast risinājumi samilzušajai problēmai?

Šodien Degpunktā komanda atgriezās Ikšķiles ielā pie mājas, kurā nama iedzīvotāji nav vienisprātis par to, kā pareizi vajadzētu izrādīt rūpes pret vietējiem kaķiem – bezpajumtniekiem. Valijas kundze jau septiņus gadus dzīvnieciņus ik dienu baro un padzirda, taču, viņasprāt, kaimiņi dara visu, lai dzīvniekus iznīdētu. Viens no soļiem bijusi pagrabtelpu logu un lūku aizvēršana, lai kaķi netiktu ziemā sildīties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labi darbi šai reizē noved pie nedarbiem. Mājas 7. un astotā 8. korpusa iedzīvotāji jau vairākus gadus, kā paši saka, cenšas runāt ne cīnīties ar Valijas kundzi un rosināt citas iespējas, kā palīdzēt četrkājainajiem draugiem. Pašreizējie kaķu barošanas ieradumi neesot pieņemami. “Trīs reizes dienā viņa nes saini ar pārtikas atliekām. Tas viss pil un vasarā viss smirdēja. Lūk, te viņa iet,” stāsta kaimiņš.

Foto

Vasarā nācies dezinficēt pagrabu, kurā pārtikas pārpalikumu dēļ iedzīvojušies tārpi. Valija tīrīšanu nosaukusi par kaķu mērdēšanu un vērsās policijā. Lai arī Valijas kundzei šodien ir mājās, ar mums runāt vairs nevēlas.

Mājas vecākā un nama sētniece aktīvi iesaistoties klaiņojošo kaķu sterilizācijas programmā. Aiztaisītie pagraba logi neesot vēršanās pret dzīvniekiem, bet gan paredzēta, lai novērstu siltumu zudumu apkures sezonā. Kaimiņi aicina Valijas kundzi izvēlēties konkrētu vietu tālāk no dzīvojamās mājas zvēriņu barošanai un pēc tam savākt ēdiena paliekas. Un atmest ieradumu kaķiem zivis mest pa trešā stāva logu.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl