Komentāri

Lielbritānijā šogad ir bijis jau 61 gadījums, kad tur dzīvojošo latviešu ģimenēm bijis jāskaidrojas ar sociālajiem dienestiem par bērnu nepienācīgu audzināšanu. Pieci bērni no ģimenēm ir izņemti un nodoti adopcijai. Lai šādos krīzes gadījumos bērns nonāktu latviešu ģimenē, vēstniecība sākusi apzināt iespējamās audžuģimenes, un interese esot liela.

Ne vienmēr iespējams cīnīties ar Lielbritānijas sociālajiem dienestiem un apstrīdēt tiesu lēmumus, tādēļ Latvijas vēstniecība ir nākusi klajā ar aicinājumu veidot Lielbritānijā latviešu audžuvecāku tīklu, lai atņemtajiem latviešu bērniem nodrošinātu iespēju augt latviskā vidē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Konsulārās nodaļas vadītāja Dace Liberte stāsta, ka ideja par audžuģimeņu tīkla veidošanu nav unikāla, taču latvieši ir pirmie, kuri nākuši klajā ar šādu aicinājumu latviešu diasporai.

Skaties foto:

Par savas valodas un identitātes saglabāšanu atņemtajiem bērniem nobažījušies ne tikai latvieši, arī poļiem un lietuviešiem ir līdzīgas problēmas, par ko arī tiek runāts ar britu iestādēm. Konsulārās nodaļas vadītāja atzīst, ka, pateicoties intensīvam izskaidrošanas darbam, pēdējā laikā situācija sāk uzlaboties.

Anglijas latviešu vidū ideja par audžuģimeņu tīkla veidošanu tiek vērtēta ļoti pozitīvi. Divu meitu māmiņa Janeta Ernštreite pārliecināta, ka jārīkojas nekavējoties. Daudzas aptaujātās latviešu ģimenes pieļauj domu, ka šo ideju varētu nopietni apsvērt, ja ne tagad, tad kaut kad nākotnē.

Skaties video:

Lasi vēl