82 komentāri
Tautas pacietības mērs ir pilns! CVK reģistrē parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrējusi parakstu vākšanai biedrības ”Varu Latvijas tautai” atkārtoti iesniegto tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu.

CVK mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka parakstu vākšanu šajā jautājumā biedrība ”Varu Latvijas tautai” rosināja jau pagājušajā gadā, bet šī parakstu vākšana noslēdzās bez rezultāta šā gada 13.novembrī. 12 mēnešu laikā iniciatīvas atbalstam biedrībai bija izdevies savākt 514 vēlētāju parakstu.

Vēlētāju tiesības atsaukt Saeimu ir paredzētas Satversmē, un ierosināt tautas nobalsošanu par šo jautājumu var ne mazāk kā viena desmitā daļa jeb 155224 vēlētāju. Tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas un gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīt tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu vēlētāji var pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājiem, pie zvērinātiem notāriem un internetā – portālā www.latvija.lv.

Parakstīties par šo vēlētāju iniciatīvu būs iespējams līdz 2017.gada 6.novembrim. Minētā iniciatīva izraisījusi sašutuma vilni soctīklu iedzīvotāju vidū – apkārt ceļo ieraksts, kas aicina Saeimu atcerēties bēdīgi slavenos 13. janvāra grautiņus.

TOP komentāri

 • marta
  +35 +35 0

  marta

  Atlaist saeimu un aizliegt piedalīties nākošajās vēlēšanās.Tas tā pat kā ,ja tevi atlaiž ar pantu,tad tavs darbs ir beidzies.
 • Guna
  +28 +28 0

  Guna

  Uzmanību!!!!!!!! Ir jāpieņem likums- tie, kas tiek atlaisti no darba saemā, tur vairs nav tiesīgi nekad atgriezties!!!!!!!!!!!!!!!! Un tad lūdzu atlaidiet saemu un visus pārējos tur strādājošos. Jo atlaistie tik un tā kā tārpi līdīs tur atpakaļ!!!!!!!!!!
 • ak vai
  +28 +28 0

  ak vai

  Beidzot esmu sapratusi,kas ir demokrātija-Tu vari runāt, lūgties, piketēt, draudēt, rakstīt presē vai rādīt TV, kaut galu sev padarīt (ne viens vien gadījums)-bet neviens neceļ ne ausu!
  Lai nesaka deputāti no Liepājas un Jēkabpils, ka bez milzīgās transporta kompensācijas nesaņem arī dzīvošanas pabalstu, ka dienā, kad skolotāji lūdza algas palielināt līdz 600 eiro uz papīra, deputāti sev pacēla par 600, divi tūkstoši katram jau bija, tagad tiek iznīcināta Latvijas atlikusī ekonomika, bet tautas priekšstāvju algas uzņem kosmiskus līmeņus....Nez kāpēc visi "cepas" par skolotāju atvaļinājumu, bet deputātiem tas ir vēl garāks, un neviens aizmidzis skolotājs vai ;arsts savā darba laikā nu gan nav redzēts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl