Tautas deju kolektīvi saņem svētku lieluzveduma scenogrāfiju un ornamentus

1 komentārs

Gatavošanās Dziesmu un deju svētkiem nākamās divas nedēļas īpaši spraigas solās būt deju kolektīviem. Horeogrāfi pabeiguši deju uzvedumu rakstu zīmējumus un nu ir zināma katra kolektīva atrašanās vieta Daugavas stadiona laukumā.

Tehniskā dokumentācija trešdien, 13. jūnijā, tika izdalīta un izskaidrota kolektīvu vadītājiem, kas ir pārliecināti, ka problēmas ar deju rakstu veidošanu koncertos nebūs.

Tikšanās ar Deju lieluzveduma horeogrāfijas autoriem Rīgā pulcēja kolektīvu vadītājus no visas Latvijas. Interese par pasākumu bija tik liela, ka visiem sanākušajiem zālē pat nepietika vietas. Visas dienas garumā tika spriests par deju lieluzveduma “Māras zeme” tehniskajām detaļām, –  tostarp kolektīvi uzzināja savu atrašanās vietu laukumā, kā arī saņēma metodiskos materiālus deju tehniskajiem zīmējumiem.

Jānis Ērglis
Deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs

Mēs šo skatuviskās dejas modeli, mazo zīmējumu ieliekam laukumā, kuru izpilda 100, 200 kolektīvi, un tas tiek pakļauts lielajiem zīmējumu risinājumiem. Tā ir liela matemātika kopā ar mākslu jāsaliek. Tie simti ir jāsaskaita, tie tūkstoši ir jāsaliek, nedod Dievs tu vienā vietiņā kļūdies, viss ir jāsāk no sākuma.

Maruta Alpa
Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte

Mums ir 18 150 dejotāji šajos svētkos un stadions šādu skaitu nekad nav piedzīvojis savā pastāvēšanas laikā. Svētku virsvadītāji nevis atlasīja pēc kvalitātes kolektīvus nost, bet radīja iespēju pēc iespējas vairāk kolektīvus paņemt uz šiem svētkiem.

Lai gan līdz svētkiem palikušas tikai nedaudz vairāk kā divas nedēļas, kolektīvu vadītāji ir pārliecināti, ka deju zīmējumus paspēs apgūt.

Raimonds Dzintars
Latvijas Universitātes ansambļa “Pērle” mākslinieciskais vadītājs

Aizies pie kolektīva un tur skatīsies, jo uz laukuma deja tiek pārveidota. Tagad mēģinājuma zālē imitēsim Daugavas stadiona vienu mazu daļiņu.Koncertā vēl nav gadījies, ka kļūdītos, bet nu ir pietiekami ilgs mēģinājumu posms, kurā virsvadītāji saliek visu uz laukuma, tāpēc dejotājiem viss ir skaidrs.

Papildus dalībai lieluzvedumā “Māras zeme”, vairāk nekā tūkstotis dejotāju paralēli gatavojas koncertam “Vēl simts gadu dejai,” kas notiks “Arēnā Rīga”.

1 komentārs