Taupības pasākumi iedragājuši policijas darba kvalitāti

Komentāri
Taupības pasākumi iedragājuši policijas darba kvalitāti
Foto: LETA

Pirms dažiem gadiem valstī īstenotie taupības pasākumi būtiski iedragājuši Valsts policijas darba kvalitāti. Biežā kadru mainība un profesionāļu aiziešana no darba policijā ir problēmas, ko atzīst arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Liela daļa – 41% – aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atzīst, ka ir personiski saskārušies ar neprofesionālu Valsts policijas darbinieku rīcību, atklāj pētījumu aģentūras TNS veiktā aptauja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr 59% norādījuši, ka nav ar to saskārušies.

Kuri ir biežākie policistu pārkāpumi?

Diezgan bieži tie Latvijas iedzīvotāji, kuri personīgi saskārušies ar nepatīkamu policistu rīcību, norādījuši faktu, ka policijas darbinieks nenosauc savu uzvārdu, amatu un dienestu, ko tas pārstāv. Tā norādījis 41% no neapmierinātajiem.

Savukārt saskaņā ar aptaujas datiem vēl pret 39% policists izturējies rupji, bet piektā daļa (19%) aptaujāto iedzīvotāju norāda, ka policijas darbinieks atteicies pieņemt iesniegumu.

16% aptaujāto policists pieprasījis ”kukuli”, bet vēl 14% konstatējuši, ka policists nav pildījis vai pavirši pildījis savus pienākumus, piemēram, nav veicis izmeklēšanu vai nav pārliecinājies par situāciju izsaukuma vietā.

Desmitā daļa (11%) aptaujāto bijuši klāt, kad policists bez vajadzības lietojis spēku. 2% aptaujāto norādījuši kādu citu gadījumu, bet vēl desmitā daļa (10%) to Latvijas iedzīvotāju, kuri personīgi ir saskārušies ar neprofesionālu Valsts policijas darbinieku rīcību, nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl