Tas skars tevi! Tuvāko gadu laikā katrā mājā būs obligāti jāuzstāda dūmu detektors

8 komentāri

Latvijā pusmēneša laikā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 15 cilvēki, un šajā ziņā Latvija Eiropas līmenī ir viena no melnās statistikas topu līderēm. Šo situāciju var mainīt prasība visos mājokļos ierīkot dūmu detektorus. Šobrīd gan tās ieviešana pārcelta par trīs gadiem – tas būs jāizdara līdz 2020. gadam.

Šobrīd paredzēts, ka visi mājokļi ar dūmu detektoriem obligāti būs jāaprīko līdz 2020. gadam – tas ir trīs gadus vēlāk, nekā bija plānots iepriekš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve:

Vieni no lielākajiem protestētājiem bija pašvaldības, kurām, protams, šis ir liels slogs, jo tām pieder daudzi īpašumi, kuros būtu jāierīko šie dūmu detektori.

Latvijas Pašvaldību savienībā saka, – galvenā iebilde ir pret gala termiņu, nevis pašu prasību.

Andris Jaunsleinis, Latvijas Pašvaldību savienības valdes priekšsēdētājs:

Tas ir saistīts ar budžetu. Ja mēs šodien pateiktu 2017. gads ir gala termiņš, tas nozīmē, ka 2016. gada budžetā jābūt visam “nofinansētam”.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā zina teikt, ka citās valstīs šāda prasība ļāvusi bojāgājušo skaitu samazināt līdz pat 80%.

Pērn pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē bojāgājušo skaits bija nokrities līdz 90 ugunsgrēku upuriem, bet pēdējo septiņu gadu laikā vistraģiskākais bijis 2010. gads, kad liesmas paņēma 148 cilvēku dzīvības.

Foto!

Video!

TOP komentāri

 • es es
  +2 +2 0

  es es

  Dūmu detektors paglābs jūsu pakaļas laicīgi izvilkt ārā no mājas! Tur nav jādomā ne par kādiem ierēdņiem un kāda labumu! Mūsu mājās ir 2 tādi un jūtos drošāk ka nenosprāgšu miegā jo signāls ir manāmi kaitinošs un skaļš! Un nav jāgaida un jāzīlē vai paliksi dzīvs vai nē!
 • murgs
  +1 +1 0

  murgs

  Tie kas gribēja,jau sen ir ielikuši , te kārtējais ,,obligātais,, naudas atmazgāšanas plāns,
  Diez kā parbudīs - šo obligāto pasākumu?
 • slems
  0 0 0

  slems

  tagad ari mode bus obligata amerikanju cinjas sunji un ieroci,sakot no 2016

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl