Tas skars arī latviešus! Lielbritānijā sākas asas diskusijas, ko darīt ar tur dzīvojošajiem ES pilsoņiem

4 komentāri
Tas skars arī latviešus! Lielbritānijā sākas asas diskusijas, ko darīt ar tur dzīvojošajiem ES pilsoņiem
Foto: AFP / LETA

Lielbritānijā pēc referenduma sākušās asas politiskas diskusijas, ko nākotnē vajadzētu darīt ar citu Eiropas Savienības valstu pilsoņiem, kuri uzturas šajā valstī.

Vairāki valdības ministri izteikušies, ka pašlaik nevar garantēt iebraucēju tiesības palikt Lielbritānijā pēc tam, kad valsts būs izstājusies no bloka. Tas būšot jautājums, kas jāapspriež izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienības institūcijām.

“Ir bijuši ierosinājumi, ka valdībai tagad vajadzētu pilnībā garantēt Lielbritānijā dzīvojošo Eiropas Savienības pilsoņu tiesības šeit palikt. Tas nebūtu gudri – bez tādas pašas garantijas no citu Eiropas valstu valdībām attiecībā uz tajās dzīvojošajiem britiem. Šāda garantija no mūsu puses varētu arī radīt pēkšņu imigrācijas vilni Lielbritānijā. Visu interesēs ir, lai valdība veiktu rūpīgu darbu un jaunais premjerministrs izšķirtos par labāko ceļu visiem,” teic Lielbritānijas imigrācijas ministrs Džeims Brokenšairs.

Vairāki britu parlamenta deputāti kritizējuši šos izteikumus, norādot, ka ar cilvēkiem nevar tirgoties un šie izteikumi nav korekti. Valdības pārstāvji gan uzsver – vismaz līdz oktobrim, kad pilnvaras pārņems nākamais premjerministrs, nekādu izmaiņu nebūs un Eiropas Savienības valstu pilsoņi var droši ceļot, strādāt un dzīvot Apvienotajā Karalistē.

Video

4 komentāri