1 komentārs

Lielā sala dēļ vairākām skolām nācies pārplānot mācību procesu. Gaisa temperatūrai no rīta saglabājoties zem -25 grādu atzīmes, daudzviet skolēni izvēlējušies palikt mājās. Spēcīgākais sals Latviju pārņēmis tieši ziemeļos gar Igaunijas robežu. Kā vietējie sadzīvo ar auksto laiku?

Kādā daudzdzīvokļu mājā Mazsalacā no pilsētas apkures atteicās pirms aptuveni 20 gadiem. Tagad kurina ar malku. Katls atrodas mājas pagrabā. Kurina paši iedzīvotāji. Uz maiņām. Turpat pie malkas grēdas piestiprinātie termometri rāda -17. Tagad liekas gluži neticami, ka kulminācija naktī bija ap -30.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par ziņās dzirdēto, ka Mazsalacā, Ainažos, Rūjienā un vēl daudz kur apkārtnē naktī sasniegti temperatūras rekordi, vietējie vien pasmaida. Daži atceras 1987. gada janvāri, kad temperatūra trīs nedēļas turējusies ap -35 līdz -38 grādiem.
Savukārt netālu no Rūjienas esošā Endele liekas kā miera osta. Viss tukšs un kluss.

Foto

Uz autobusa pieturu dodas Gundega ar mammu Gunitu: “Gribētos iet uz skolu, bet šādā lielā aukstumā nē… Tagad braucam uz Rūjienu pēc zābakiem. Pirksim zābakus. Vai var just, ka viss apstājies? Nezinu, mēs jau tikai tagad ārā iznācām. Internetā rakstīts, ka dzīve apstājusies nav. Tas nekas, ka -30. Kas uz darbu, tas uz darbu. Tā taču ir ziema!”

Netipisks šis rīts izvērtās Jeru pamatskolai, kur mācības nenotika. Ikdienā to apmeklē ap 80 skolēnu. Piektdien izvēles bija divas – nenākt vispār vai ar skolas autobusu doties uz Rūjienu, kur notiek basketbola sacensības.

Mācību vietā piedāvāt citu alternatīvu skolas vadība nolēma, jo sanākušo skaits bijis pārāk mazs. Arī pašā Rūjienas vidusskolā uz mācībām ieradās vien puse skolas audzēkņu. Un arī viņi pēc pirmajām stundām jau atradās tribīnēs.

Šobrīd plānots, ka jau nākamnedēļ mācību process Latvijā ieies ierastajās sliedēs, jo tiks auksts vairs nebūs.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl