“Tas nav māsu zemo algu dēļ, tā ir plānota akcija” – VM reakcija par “Stradiņu” lēmumu vairs neuzņemt akūtus pacientus

3 komentāri

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca vairs neuzņems akūtus neiroķirurģijas pacientus. Skaidrojums – medicīnas māsu trūkums. Taču Veselības ministrija nesaskata problēmu un uzskata, – šī patiesībā ir plānota akcija.

Jau ziņojām, – pamatīgu satraukumu izraisījis Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas lēmums, proti, – ka medicīnas māsu trūkuma dēļ divus mēnešus “Stradiņos” nepieņems akūtos neiroķirurģijas pacientus. Ar visiem šiem pacientiem tagad būs jātiek galā vienai pašai Austrumu slimnīcai.

Stradiņa slimnīcas operāciju blokā katrā zālē atrodas pa vienam onkoloģijas pacientam. Aparatūra – vismodernākā, ārsti – kvalificēti, bet trūkst medicīnas māsu. Iemesls – zemās algas.

Klīnikas vadītājs Valeinis gatavojas kārtējai operācijai. Tā ir plānota, galvas audzēja izņemšana. Tādas “Stradiņos” turpinās veikt arī jūnijā un jūlijā, bet akūtu galvas un mugurkaula traumu gadījumā šeit uz galda vairs nevienu neguldīs.

Egils Valeinis
P. STRADIŅA SLIMNĪCAS NEIROĶIRURĢIJAS KLĪNIKAS VADĪTĀJS

Mēs esam ļoti labi ekipēti, ārsti gatavi strādāt. Pietrūkst tikai māsu. Tā kā, valsts, palīdziet mums atrast māsas! Citā ziņā problēmu nav.

Jautāti, kur tad māsas palikušas – vai aizbraukušas uz ārzemēm, ķirurgs atbild – visas nē. Kurām izdevies, iekārtojušās daudz labāk atmaksātajās privātpraksēs.

Operāciju zāle “Stradiņos”, kur nu vairs akūtus pacientus neuzņems:

Ministrijā gan Stradiņa slimnīcas lēmumu uztver pārsteidzoši mierīgi un nemaz nesaista ar zemo atalgojumu. Tā esot plānota akcija.

Anda Čakša
veselības ministre

Šobrīd situācija “Stradiņos” nav saistīta ar algām, bet ar darba reorganizāciju.

Akūto pacientu operācijas “Stradiņos” vidēji mēnesī bija 20. Austrumu slimnīcā – līdz pat 30. Tad nu tur šajos vasaras mēnešos jārēķinās ar gandrīz divkāršu pieplūdumu. Par to kolēģi jau zvanījuši un paldies nav teikuši.

Ministrija un Austrumu slimnīcas valde gan mierina, – bez palīdzības neviens pacients nepalikšot. Būs grūti, bet Austrumu slimnīca tiks galā.

TOP komentāri

 • Laine Subotiallo
  0 0 0

  Laine Subotiallo

  Stradinos tiesam 98%no darbiniekiem ir pelnijusi nevis pielikumu bet to pasu ko vini dara!!lai sanemtu labu algu vaig labi stradat nevis ta ka tas notiek stradinos!!jus visus var mierigi aizvietot un uz sadu boikutu es personigi atbildetu ar atlaisanu neiralogijas nodala nav ta vieta kur kads var gaidot un nogalinot pacientur ar atteikumu cietumu esiet pelnijusi nevis algas pielikumu!!!no sakuma saciet stradat tad veriet mutes vala!!
 • Larisa Rudzroga
  0 0 0

  Larisa Rudzroga

  Nav labi- slikti runat, domat... Bet ta vien gribetos, lai ta valdiba, Ministri, Deputati saktu slimot... Un ar nopietnam slimibam... Tad varbut saktu risinat visas samilzusas problemas medicinas joma...
 • Ērika Krimska
  0 0 0

  Ērika Krimska

  Rīt var būt slims pats mediķis UN.....tātad,brauc uz citām zemem meklēt palīdzību :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl