“Tas ir vismazākais, ko varam darīt” – jaunieši iemīļojuši pastaigas ar patversmes suņukiem

Komentāri

Iemācīties rūpēties par citiem, iemācīties nekautrēties paust emocijas, – mūsdienās bērniem trūkst šādu iemaņu. Viens no veidiem, kā to apgūt, ir pastaiga ar dzīvniekiem.

Katrīna suņus staidzina piecus gadus. Tikpat daudz šīm pastaigām uzmanību pievērš viņas draudzene Annija. Lai rūpētos par mazākajiem brāļiem, abas kopā savulaik atnākušas uz dzīvnieku patversmi “Ulubele” un kāre gādāt par kādu joprojām nav pazudusi.

“Tas ir vismazākais, ko mēs varam darīt,” meitenes saka. Suņukiem – Džekijam un Muhtaram – šīs pastaigas ļoti nāk pie sirds.

Šāda veida laika pavadīšanu var nosaukt par zināmu terapiju.

Katrīna Litvinska
brīvprātīgā

Es varu viņam izdarīt kaut ko labu, un viņš pie reizes palīdz arī man sakārtot manu dzīvi. Kādā veidā? Es pastaigas laikā varu padomāt, parunāt ar suni, paskatīties uz dzīvi no citas puses.

“Tas ir darbs,” stāsta dzīvnieku patversmē ”Ulubele”. Tāpēc staidzināt suņus var tikai pēc tam, kad ir noklausīta vairāku stundu garā instruktāža, turklāt jāsasniedz 14 gadu vecums. Ja bērns ir jaunāks, tad tie ir aicināti noklausīties lekcijas speciālajā skoliņā, un viņi sākumā tiks pielaisti pie kaķēniem un kucēniem.

Diāna Elekse
Dzīvnieku patversmes “Ulubele” brīvprātīgo apmācību vadītāja

Ļoti bieži gadās tā, ka atbrauc vecāki un saka, ka grib pamēģināt, vai bērns var noturēt suni. Bet mēs vienmēr atgādinām, ka pastaigas ar patversmes suņiem nekādā gadījumā nav izklaide.

Tikmēr bērnu psihoterapeite Ginta Teivāne uzsver, ka šāda komunikācija ar dzīvniekiem, kuri ir nonākuši nelaimē, bērnus un jauniešus iemāca būt iecietīgiem un pacietīgiem.

Ginta Teivāne
Bērnu psihoterapeite un Junga psihoanalītiķe

Domāju, ka viņi noteikti būs labāki cilvēki gan saviem bērniem, gan līdzcilvēkiem, jo būs sapratuši, ko nozīmē vientulība, ko nozīmē aiziet bez kāda un ko nozīmē beznosacījumu mīlestība.

Divu gadu laikā instruktāžu izgājuši un tiesības staidzināt suņus ieguvuši gandrīz 5,5 tūkstoši cilvēku.

Lasi vēl