Komentāri

Beigusies sabiedriskā apspriešana par ieceri pie Valsts prezidenta pils nocirst senu liepu audzi. Iepriekš publiski izskanējušo iemeslu, ka koki traucējot pilnvērtīgi īstenot Valsts prezidenta starptautiskās drošības prasības – prezidenta kanceleja sauc par sabiedrības maldināšanu. Tāpat kategoriski pret šo ieceri ir vides aktīvisti.

Plānots nocirst deviņas Holandes liepas rindā gar Pils laukumu un vienu liepu Torņa un Pils ielas krustojumā – tā rakstīts Rīgas pilsētas būvvaldes mājas lapā. Taču minētais pamatojums, ka tas nepieciešams Rīgas pils darbības nodrošināšanai, bijis liels pārsteigums Prezidenta kancelejai un uz to sociālajos tīklos reaģēja arī pats prezidents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas pilsētas būvvaldē sabiedriskās apspiešanas laikā saņemti 58 viedokļi, un šobrīd vēl tiek apkopoti. Kategorisku iebildumu vēstuli Rīgas domei nosūtījuši arī Vecrīgas iedzīvotāji, norādot, ka koki pasargā no putekļiem un izplūdes gāzēm no Vanšu tilta. Ar šādiem argumentiem kokus aizstāv arī Vides aizsardzības klubs.

Arī Vides aizsardzības klubs pie pašvaldības vērsies ar oficiālu vēstuli, un asi kritizē ieceri nozāģēt kokus, kas šobrīd vēl aizsedz skatu uz noplukušo Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeju. “Ja pie mūsu prezidenta viesojas viesi, tad skatīties uz šo skrandu kaudzi, tas gan ir kauns. Teši pretī Prezidenta pilij tāds ārprāts. Tas gan ir starptautisks kauns, nevis koki traucē.”

3. maija atbildes vēstulē Valsts prezidenta kancelejai Pilsētas attīstības departaments skaidro, ka daļa no kokiem ir slimi, tāpēc tos nepieciešams likvidēt. Vēstulē minēta arī iecere atjaunot Pils laukuma vēsturisko veidolu. Tieši robus komunikācijā ar sabiedrību pašvaldībai pārmet apvienība Pilsēta cilvēkiem, kas iedzīvotājus aktīvi aicināja piedalīties publiskajā apspriešanā.

To, kāds varētu izskatīties Pils laukums pēc rekonstrukcijas, apvienības rīcībā ir skice. Tomēr uz to, ka galvaspilsētā gausi nocirsto koku vietā tiek stādīti citi, apvienība akcentē arī savā mājaslapā, kur šai problēmai veltīta speciāla sadaļa ar bilžu piemēriem. Tam piekrīt arī Vides aizsardzības klubs.

Šī nav pirmā reize, kad uz diskusiju galda nonāk jautājums par koku ciršanu Pils laukumā. Savulaik pirms vairāk nekā pieciem gadiem šī laukuma rekonstrukcijas projekta ietvaros bija iecere nozāģēt 25 kokus. Sabiedriskajā apspriešanā tika saņemti vairāk nekā 430 iedzīvotāju iebildumi, un Apstādījumu saglabāšanas komisija lēma liegt šo koku nozāģēšanu un rekonstrukcijas projekts tika apturēts. 56.41

Arī šoreiz gala lēmums jāpieņem Apstādījumu saglabāšanas komisijai. Rīgas pilsētas būvvalde e-pastā skaidro, ka šo jautājumu plānots skatīt 16. maija sēdē. Līdz tam šonedēļ ar pašvaldību cer tikties arī Valsts prezidenta kanceleja.

Foto

Video

ttp://tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/732012?autostart=true

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl