3 komentāri

Latvija plāno uzņemt bēgļus, kas šobrīd atrodas Turcijā. Tuvākajos mēnešos varētu sākt pārvietot 50 patvēruma meklētājus.

To Saeimas Nodarbinātības apakškomisijas sēdē paziņoja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane. Viņa arī paskaidroja, ka 50 patvēruma meklētājus no Turcijas nometnēm uz Latviju pārvietos nevis papildus, bet jau esošo kvotu ietvaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“No 531 cilvēka, kas Latvijai ir jāuzņem, šobrīd šis praktiskās kvotas ietvaros ir ne tikai pārvietošana no Grieķijas un Itālijas, bet 50 cilvēku no šīs pašas kvotas ir arī no trešajām valstīm, un mūsu gadījumā tā ir Turcija. Tātad 50 cilvēku arī šo pašu 531 ietvaros mēs plānojam tuvākajos mēnešos sākt šo uzņemšanu arī no Turcijas,” teic Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Foto

Visus patvēruma meklētājus Latvija apņēmusies pārvietot divu gadu laikā. Tādējādi katru mēnesi uz Latviju varētu nogādāt aptuveni 30 cilvēkus, taču šāds skaits ir tikai provizorisks un atkarīgs no dažādiem apstākļiem – mēnesī pārvietojamo skaits un termiņš var mainīties. Pašlaik Latvijā no Grieķijas ir nogādātas divas ģimenes, kas gaida lēmumu par patvēruma meklētāju statusa piešķiršanu.

Video

TOP komentāri

 • Haralds Elceris
 • Anna Putniņa
  +3 +3 0

  Anna Putniņa

  kĀ AR MUMS PENSIONĀRIEM? PIE kuras vietas mēs esam? Nodokļus no pensijas maksājam? Un kas būs tālāk???
 • Silvija
  +1 +1 0

  Silvija

  Kā ar mūsu bērniem,kuri kā ekonomiskie bēgļi devās,lai nopelnītu naudiņu ārzemēs?Viņi brauca strādāt,bet šamie grib tikai dzīvot uz citu rēķina.Uz mūsu nodokļu rēķina!Godmanes kundze,pamostaties!Vairāk domājiet par saviem iedzīvotājiem nevis par lielo vīru un sievu kabatām.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl