“Tas ir par atbalstu, par rūpēm, no sirds sirdī”; aktīvisti nodrošina brīvpusdienas nogurušām māmiņām

Pievienot komentāru
“Tas ir par atbalstu, par rūpēm, no sirds sirdī”; aktīvisti nodrošina brīvpusdienas nogurušām māmiņām
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Šajā laikā tapušas iniciatīvas ne tikai mediķu atbalstam! Uzņēmēju grupiņa Rīgā secinājusi, ka atbalsts nepieciešams arī māmiņām.

Akcijas autori secinājuši, ka, ja jāstrādā no mājām un vēl jāpalīdz mācību procesa apguvē savām atvasēm, – darboties sanāk ”nonstop” režīmā un bez brīvdienām. Viņām palīgā nākuši uzņēmēji, kuri nodrošina brīvpusdienas un atved tās pat uz mājām.

“Jā, māmiņas var atļauties nopirkt sev pārtiku un pasūtīt arī uz māju siltas pusdienas,” saka uzņēmējs Gabriels Ļevins-Cafrirs, kas darbojas juvelierizstrādājumu lauciņā un finansē šo projektus. Taču viņš skaidro, ka konkrēti šī projekta pamatdoma ir parūpēties par nogurušām māmiņām, jo bieži vien viņām nav pat laika apsēsties un iedzert kafiju.

“Atgriezeniskā saite bija kolosāla! Komentāri bija vairāki, un pēc desmitā komentāra es vairs nevarēju tos lasīt, jo morāli bija grūti: jo māmiņas rakstīja, kā mēs viņām palīdzējām un kā trāpījām problēmā,” saka uzņēmējs un dimantu eksperts Gabriels Ļevins-Cafrirs.

Vēl viens uzņēmējs, kurš ir iesaistījies akcijā, ir auto nomas īpašnieks Andrejs Tesmeņeckis. Kad krīzes dēļ darba kļuva mazāk, viņš sāka palīdzēt nogādāt šīs brīvpusdienas pašām māmiņām. Andrejs Tesmeņesckis, kurš šobrīd vadošo lomu savā uzņēmumā nomainījis pret kurjera darbu ir gandarīts.

“Piegādājot pusdienas, es tiešām redzu, ka jā, māmiņas ir nogurušas, bet viņas ir priecīgas, ka viņas nav vienas, ka nav palikušas viens pret vienu ar bērnu, bez bērnudārza, bez skolas, un liels gandarījums redzēt atsauksmi no viņu puses,” stāsta Andrejs Tesmeņeckis.

Brīvpusdienas galvaspilsētā māmiņām tiek piegādātas vienu nedēļu, stāsta šīs idejas autore Ksenija Solovjova. Viņasprāt, māmiņu brīvpusdienās nav runa par ēdināšanu un par naudas trūkumu. “Tas ir par atbalstu, par rūpēm, no sirds sirdī. Gribu raudāt… Jo tā ir cilvēcība, cilvēcība,” saka projekta autore Ksenija Solovjova.

Ja jūs zināt vai jūtat, ka kādai māmiņai šāds atbalsts būtu svarīgs, sazinieties ar projekta autoriem pa tālruni: 28 713889.