Tas ir oficiāli: bēgļiem un viņu vajadzībām Latvija dos 14,9 miljonus eiro

2 komentāri
Tas ir oficiāli: bēgļiem un viņu vajadzībām Latvija dos 14,9 miljonus eiro
Foto: EPA / LETA

Bēgļu uzņemšanas plāna izmaksas vēl nedaudz sarukušas, un nu jau plānotas nepilnu 15 miljonu eiro apmērā. Šādu summu šodien apstiprināja valdība, tiesa, rēķinoties, ka izmaksas vēl var mainīties jebkurā no virzieniem. Līdz ar to vismaz no organizatoriskā viedokļa esam gatavi patvēruma meklētājiem. Plānots, ka pirmie šeit ieradīsies jau pavisam drīz – ziemā.

Integrācijas plāns ir gatavs, un šodien tas valdībā “gāja” uz apstiprināšanu. Pēc Nacionālās apvienības ierosinājuma integrāciju sauksim par sociāli ekonomisku iekļaušanu un bēgļus informēsim, ka dzīve Latvijā nebūt nav tik laba kā citās ES valstīs.

Informēt, kā dokumentā teikts, par sociāli ekonomiskās situācijas salīdzinājumu ar pārējo Eiropu ierosināja koalīcijas partneris, kurš visasāk iestājās pret bēgļu uzņemšanu Latvijā – Nacionālā apvienība. Izdevumu gala summa no sākotnēji plānotajiem 16 un pēc tam 15,5 miljoniem vēl nedaudz sarukusi, un nu sasniedz 14,9 miljonus eiro. Galvenais ietaupījums veidojies uz pabalstu rēķina, ko bēgļiem nolemts samazināt no 256 līdz 139 eiro mēnesī. Tas gan viennozīmīgi negarantē ietaupījumu nākotnē.

Tādi paši – indikatīvi – ir patvēruma meklētāju veselības aprūpei plānotie izdevumi, tāpēc pozīcijas laika gaitā vēl var mainīties. Tas, kas paliek nemainīgs, ir proporcionālais sadalījums starp tehniski organizatoriskajiem jautājumiem un reālo bēgļu iekļaušanu sabiedrībā, par ko bažas mums iepriekš paudušas nevalstiskās organizācijas. Puse summas – vairāk nekā 7 miljoni eiro – tiks izlietoti patvēruma meklētāju izmitināšanas centra pārbūvei. Taču plāna autori mierina, – integrācija notiks un tai līdzekļu pietiks.

Galvenais, uz ko plāna autori vērš uzmanību, ir, ka nepilnie 15 miljoni eiro tikai daļēji ņemti no valsts budžeta, turklāt visa šī summa palikšot tepat Latvijā – uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām un galu galā – veikaliem, kuros bēgļi iepirksies.

Skaties video:

2 komentāri