Tas ir oficiāli: bēgļiem un viņu vajadzībām Latvija dos 14,9 miljonus eiro

2 komentāri

Bēgļu uzņemšanas plāna izmaksas vēl nedaudz sarukušas, un nu jau plānotas nepilnu 15 miljonu eiro apmērā. Šādu summu šodien apstiprināja valdība, tiesa, rēķinoties, ka izmaksas vēl var mainīties jebkurā no virzieniem. Līdz ar to vismaz no organizatoriskā viedokļa esam gatavi patvēruma meklētājiem. Plānots, ka pirmie šeit ieradīsies jau pavisam drīz – ziemā.

Integrācijas plāns ir gatavs, un šodien tas valdībā “gāja” uz apstiprināšanu. Pēc Nacionālās apvienības ierosinājuma integrāciju sauksim par sociāli ekonomisku iekļaušanu un bēgļus informēsim, ka dzīve Latvijā nebūt nav tik laba kā citās ES valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Informēt, kā dokumentā teikts, par sociāli ekonomiskās situācijas salīdzinājumu ar pārējo Eiropu ierosināja koalīcijas partneris, kurš visasāk iestājās pret bēgļu uzņemšanu Latvijā – Nacionālā apvienība. Izdevumu gala summa no sākotnēji plānotajiem 16 un pēc tam 15,5 miljoniem vēl nedaudz sarukusi, un nu sasniedz 14,9 miljonus eiro. Galvenais ietaupījums veidojies uz pabalstu rēķina, ko bēgļiem nolemts samazināt no 256 līdz 139 eiro mēnesī. Tas gan viennozīmīgi negarantē ietaupījumu nākotnē.

Tādi paši – indikatīvi – ir patvēruma meklētāju veselības aprūpei plānotie izdevumi, tāpēc pozīcijas laika gaitā vēl var mainīties. Tas, kas paliek nemainīgs, ir proporcionālais sadalījums starp tehniski organizatoriskajiem jautājumiem un reālo bēgļu iekļaušanu sabiedrībā, par ko bažas mums iepriekš paudušas nevalstiskās organizācijas. Puse summas – vairāk nekā 7 miljoni eiro – tiks izlietoti patvēruma meklētāju izmitināšanas centra pārbūvei. Taču plāna autori mierina, – integrācija notiks un tai līdzekļu pietiks.

Galvenais, uz ko plāna autori vērš uzmanību, ir, ka nepilnie 15 miljoni eiro tikai daļēji ņemti no valsts budžeta, turklāt visa šī summa palikšot tepat Latvijā – uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām un galu galā – veikaliem, kuros bēgļi iepirksies.

Skaties video:

TOP komentāri

  • muša smirdīgā
    +1 +1 0

    muša smirdīgā

    Kāpēc bēgļiem dzīve Latvijā būs labāka nekā mums ? Kāpēc mums jāstrādā, jāmaksā viņiem nodokļi, lai bēgļi varētu labāk dzīvot ? Kāpēc tāda netaisnība? Maksājiet mūsu bērniem tādu pabalstu, un mēs dzemdēsim kā trusenes, kā bēglenes melnās, un mūsu tauta neizmirs. KĀPĒC ATSAKIETIES MAKSĀT, AIZBILDINOTIES, KA PRIEKŠ MŪSU BĒRNIEM NEIZNĀK VAIRĀK LĪDZEKĻU ? Un tiem iznāks miljonus kur paņemt? Mēs, baltā rase, tātad esam pakļauti iznīcībai, lai tad vairojas musulmaņi, un tie tiešām vairojas nenormālos apmēros, kā kādā rūpnīcā.
  • skudra

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl