63 komentāri

Izmeklēšanas komisija ir nosaukusi šādas amatpersonas: bijušo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, bijušos ekonomikas ministrus Arti Kamparu un Danielu Pavļutu, kā arī šo ministru darbības laikā darbojošos Ekonomikas ministrijas valsts sekretārus Anriju Matīsu un Juri Pūci. Tāpat nosaukts Nils Ušakovs un Ingus Vircavs.

Proti, ņemot vērā, ka lielveikala celtniecības laikā Rīgas pilsētas pašvaldībā pastāvošā būvniecības uzraudzības sistēma bija neefektīva un nevajadzīgi sadrumstalota, izmeklēšanas komisija par politiski un morāli atbildīgiem ir atzinusi arī Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingu Vircavu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar ziņojuma izskatīšanu, kas nebija jāapstiprina ar balsojumu, Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija savu darbu ir noslēgusi. Tās ziņojums nav juridiski saistošs, tomēr norādītajām institūcijām ir jālemj par atklāto trūkumu novēršanu.

Foto:

Saeima uzklausījusi Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu. Tā kā tas ir ļoti apjomīgs, aptuveni simts lappuses biezs, komisijas vadītājs Ringolds Balodis ziņojumu nelasīja pilnībā, bet, viņaprāt, svarīgāko.

Pēc galaziņojuma uzklausīšanas sekoja debates, kurās Vienotības deputāts Jānis Upenieks parlamentārās izmeklēšanas komisijai pārmeta nodarbošanos ar “raganu medībām”.

Jānis Upenieks:

Ar atsevišķu personu nosaukšanu komisija diemžēl ir izdarījusi lāča pakalpojumu, novēršot uzmanību no reālām problēmām būvniecībā, nozarē, citās nozarēs un sabiedrībā. Tādēļ aicinu tomēr deputātus un sabiedrību atstāt šīs traģēdijas izmeklēšanu profesionāļu ziņā, pievērst pastiprinātu uzmanību komisijas ieteikumiem nozares sakārtošanā, īstenot tos un risināt, nevis šobrīd paļauties uz to, ka raganas ir sadedzinātas, varam dzīvot mierīgi.

Līdz ar ziņojuma izskatīšanu, kas nebija jāapstiprina ar balsojumu, Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija savu darbu ir noslēgusi.

Video:

TOP komentāri

 • Sed
  +13 +12 -1

  Sed

  Vēl dievu varēja nosaukt, par to ka nenosargāja.
  Kapēc nevaino tos kuri apstiprināja nesošo konstrukciju nepārdomātu dalīšanu, un tos kuri izgudroja pārslogot jumtu? Bet tie jau nav vainīgi, vainīgi ir tie kuri viņus nepieskatīja, tā sanāk?
  Tad jau tiešām dievs ir pie vainas, ka nepieskatīja Ūšakovu un Dombrovski.
  Vēs taču katrreiz himnā dziedam lai šis svētī, bet kur nu, viņš tak neklausās.
 • Kaspars
  +11 +11 0

  Kaspars

  Nu un ko tas dod, ka atbildīgie ir nosaukti ? Pilnīgi neko !!! Aiz restēm tā pat neviens no viņiem nesēdēs, tas ir pilnībā skaidrs, šajā valstī nav un nebūs taisnīguma !!!
 • Ieva
  +10 +10 0

  Ieva

  Viens likums, Viena taisnība visiem!
  Kur tiesa? Šeit neienāca viesulis. Te sabruka ēka naudas rausēju dēļ nevainīgiem cilvēkiem uz galvas! Tiesu, lūdzu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl