Tas ir noticis! No Saeimas tribīnes nosauc Zolitūdes traģēdijā atbildīgās personas

72 komentāri
Tas ir noticis! No Saeimas tribīnes nosauc Zolitūdes traģēdijā atbildīgās personas
LETA

Izmeklēšanas komisija ir nosaukusi šādas amatpersonas: bijušo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, bijušos ekonomikas ministrus Arti Kamparu un Danielu Pavļutu, kā arī šo ministru darbības laikā darbojošos Ekonomikas ministrijas valsts sekretārus Anriju Matīsu un Juri Pūci. Tāpat nosaukts Nils Ušakovs un Ingus Vircavs.

Proti, ņemot vērā, ka lielveikala celtniecības laikā Rīgas pilsētas pašvaldībā pastāvošā būvniecības uzraudzības sistēma bija neefektīva un nevajadzīgi sadrumstalota, izmeklēšanas komisija par politiski un morāli atbildīgiem ir atzinusi arī Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingu Vircavu.

Līdz ar ziņojuma izskatīšanu, kas nebija jāapstiprina ar balsojumu, Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija savu darbu ir noslēgusi. Tās ziņojums nav juridiski saistošs, tomēr norādītajām institūcijām ir jālemj par atklāto trūkumu novēršanu.

Foto:

Saeima uzklausījusi Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu. Tā kā tas ir ļoti apjomīgs, aptuveni simts lappuses biezs, komisijas vadītājs Ringolds Balodis ziņojumu nelasīja pilnībā, bet, viņaprāt, svarīgāko.

Pēc galaziņojuma uzklausīšanas sekoja debates, kurās Vienotības deputāts Jānis Upenieks parlamentārās izmeklēšanas komisijai pārmeta nodarbošanos ar “raganu medībām”.

Jānis Upenieks:

Ar atsevišķu personu nosaukšanu komisija diemžēl ir izdarījusi lāča pakalpojumu, novēršot uzmanību no reālām problēmām būvniecībā, nozarē, citās nozarēs un sabiedrībā. Tādēļ aicinu tomēr deputātus un sabiedrību atstāt šīs traģēdijas izmeklēšanu profesionāļu ziņā, pievērst pastiprinātu uzmanību komisijas ieteikumiem nozares sakārtošanā, īstenot tos un risināt, nevis šobrīd paļauties uz to, ka raganas ir sadedzinātas, varam dzīvot mierīgi.

Līdz ar ziņojuma izskatīšanu, kas nebija jāapstiprina ar balsojumu, Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija savu darbu ir noslēgusi.

Video:

72 komentāri