“Tas ir ļoti bēdīgi,” noliekot ziedus pie vēstniecības, par Parīzes teroraktiem izsakās skolēni

0 Komentāru
“Tas ir ļoti bēdīgi,” noliekot ziedus pie vēstniecības, par Parīzes teroraktiem izsakās skolēni
Foto: F64

Tikmēr Latvijā, tāpat kā Eiropā, pirmdiena ir sēru diena, apliecinot līdzjūtību Parīzes teroraktos bojāgājušo tuviniekiem. Visi eiropieši bija arī aicināti vienoties kopīgā klusuma brīdī. Rīgas Franču liceja skolēni šodien teroraktu upurus pieminēja ne tikai ar klusuma brīdi, bet arī nodziedot Marseljēzu pie Francijas vēstniecības.

Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā, pirmdiena ir sēru diena. Pie Latvijas ēkām var novērot izkārtus karogus ar melnajām sēru lentēm, bet, apliecinot līdzjūtību un solidaritāti Francijas tautai un citu valstu bojāgājušo tuviniekiem, visi eiropieši šodien pulksten vienos bija aicināti vienoties kopīgā klusuma brīdī. Ar klusuma brīdi teroraktu upurus šodien pieminēja arī skolā, kam ar Franciju ir ciešas saites, – Rīgas Franču licejā.

Skaties foto:

Pēc klusuma brīža skolā Rīgas Franču liceja 9.b klases audzēkņi devās uz Francijas vēstniecību, lai izrādītu savu solidaritāti arī tur. Audzinātājas Ivetas Vīdušas klases skolēni pie vēstniecības nolika ziedus un svecītes, kā arī veltīja brīdi klusai upuru piemiņai.

“Mums likās pilnīgi normāli un iederīgi šajā dienā mainīt savus iecerētos plānus un klases stundā doties šeit pie Francijas vēstniecības, nolikt ziedus, svecītes, un katram no bērniem ir Francijā draugi, paziņas, daudzi no viņiem dosies, kad mācīsies vidusskolā, apmaiņas programmās, un tā saikne ar Franciju mums ir pietiekami cieša, lai mēs šo dienu tā asāk un satrauktāk izjustu savā skolā,” teic skolotāja.

Franču liceja skolēni atzīst, ka, par spīti Latvijas valsts svētku laikam, šodien emocijas nav patīkamas. “Es jūtos ļoti, ļoti negatīvi saviļņota, jo pasaulē pastāv cilvēki, bet nepastāv cilvēki, un tas ir ļoti bēdīgi, un mums vajadzētu aizdomāties par to visiem,” norāda Evita. “Briesmīgi, un es ceru, ka tas neizvērsīsies plašumā,” viņai piebilst Elza.

Skaties video:

0 Komentāru