“Tas ir apkaunojums” – jūrmalniekus mulsina jauno dzelzceļa staciju izskats

25 komentāri
“Tas ir apkaunojums” – jūrmalniekus mulsina jauno dzelzceļa staciju izskats

Pretrunīgu reakciju izsaucis Jūrmalas staciju modernizācijas projekts. Par spīti ieguldītajiem miljoniem, nav domāts ne par kultūrvēsturiskās vides saglabāšanu, ne kopīgu dizainu – tā projektu asi kritizē Jūrmalas aizsardzības biedrība. Tikmēr Latvijas dzelzceļš taisnojas, ka ne visam pieticis naudas, bet darbiem atvēlētais laiks bijis ļoti īss.

Bulduru stacija šajā rekonstrukcijas projektā bija pirmā, kas tika nodota pagaidu ekspluatācijā. Iepriekš šeit nebija nojumes, un cilvēki lielākoties vilcienu gaidīja stacijas ēkā. Līdzās stacijai uz perona parādījušās virziena norādes, novērošanas kameras, tablo un tālāk arī uzbrauktuves cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Mākslas zinātnieks Rihards Pētersons gan uzskata, ka kopumā visu staciju modernizācijas projekts ir sasteigts. “Šeit tas ir tik prasti, tik prasti, cik vien vispār iespējams,” pauž Pētersons.

Foto

Iepriekš karstas diskusijas raisīja jautājums par Vaivaru vēsturiskās stacijas ēkas demontāžu, kas turklāt ir arhitektūras kultūrvēsturiskais piemineklis. Šobrīd tās vietā uzcelta jauna stacija, bet vēsturisko koka ēku pārvietos turpat, netālu.

Rihards Pētersons, Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis, mākslas zinātnieks:

Tas būtībā ir krimināls gadījums, es uzskatu, ka te būtu jāsauc pie atbildības kādi cilvēki, kuri ir saskaņojuši šādu te staciju. Tas ir funkcionāls objekts, divi konteineri, kuriem pārsviests pāri jumtiņš.

Tāpat arī paši jūrmalnieki nav gluži mierā ar jauno staciju izskatu. “Tas, ko viņi ir uztaisījuši, tas īstenībā ir mazlietiņ tā kā apkaunojums arī Vaivariem,” pauž Agnese, jūrmalniece.

Savukārt mākslas zinātnieks ir pārliecināts, ka ir palaista garām vienreizēja iespēja radīt gaumīgu un vienotu dizainu stacijām, kas nereti kalpo par pilsētas vizītkarti.

Tikmēr Jūrmalas pilsētas domē saka, ka šo staciju modernizācijas projektu ir ļoti grūti vērtēt no dizaina viedokļa, jo tas nevienā brīdī nav skatīts kā dizaina projekts.

Video

TOP komentāri

 • Jurmalniece
  +9 +9 0

  Jurmalniece

  visaa eiropaa ir saglabaata vecaa kulturveesture ,bet mums kaa parasti -atkal naudina ir izsepteeta un nolikti dazi bleca gabali ................un kad sodiis tos izsepteetaajus ,kas nem no eiropas kases naudu un mulko Latvijas tautu ...
 • refugee353
  +9 +9 0

  refugee353

  .. kaa parasti, iedalitie miljoni bija par maz. Miljoni salida kabataas, bet acu aizmaleshanai- 2 konteineri, kuri reali nemaksaa ne 5 tukstoshus gabalaa.. bet uz papiira, protams, ir Jurmalas cienigas vasarnicas cenaa.
  Priekaa!
 • Kristīne Erdmane-Hermane
  +9 +9 0

  Kristīne Erdmane-Hermane

  Pati dzīvoju Vaivaros , stacija vienkārši murgs. Nerunājot par to , kad remonta laika tika "padomāts" par cilvēkiem kā tikt uz kasi vai peronu. Nesaprotu kada jēga bija taisīt jaunu kasi, kad ta pati veca bija ļoti laba . Vismaz ziemas laikā bija kur ieiet pasildīties . A tagad !? Knapi no lietus gāzēm paslēpties. Murgs .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl