Komentāri

Lielas diskusijas pēdējās dienās izraisījis kāds sludinājums internetā, ar kura palīdzību 16 gadus vecam afgāņu bēglim Latvijā tiek meklēti audžuvecāki. Par šādu soli izšķīrusies Ropažu bāriņtiesa, kas jau izpelnījusies asu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas kritiku. Taču ažiotāžas ietekmē ir arī labi jaunumi – tagad ir pieteikušās piecas ģimenes, kuras būtu gatavas dot pajumti afgāņu puisim.

Likums paredz, ka pēc bēgļa statusa saņemšanas no patvēruma meklētāju centra Muceniekos ir jāizvācas. 16 gadus vecajam afgāņu bēglim Ropažu bāriņtiesa nespēja atrast audžuvecākus. Neviena uzrunātā ģimene nevēlējās uzņemties gādību. Iemesli dažādi – valodas barjera, ēšanas paradumi. Arī bērnu nami kavējās šo bēgli uzņemt. Neredzot citas iespējas atrast puisim mājas, bāriņtiesa ievietoja sludinājumu sociālajos tīklos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ropažu bāriņtiesas vadītāja Ingrīda Zunde TV3 Ziņām norādīja, ka šādi rīkojusies pirmo reizi. Līdz šim arī visas valsts mērogā tas ir nebijis gadījums. “Tas bijis izmisuma solis,” viņa atzīst.

Audžuvecāku meklēšanu internetā kategoriski nosoda Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un Labklājības ministrija. Ropažu bāriņtiesai vajadzējis audžuģimenes meklējumos oficiāli iesaistīt citas bāriņtiesas.

Šis gadījums gan parāda, ka bēgļu uzņemšanas sistēmā ir daudz neatrisinātu lietu. Nav izstrādāta kārtība, ko darīt šādās problēmsituācijās. Ropažu bāriņtiesā akcentē, ka no valsts atbalstu nav saņēmuši un attieksme bijusi drīzāk noraidoša. Taču ir arī labas ziņas. Pēc saceltās ažiotāžas medijos tomēr pieteikušās piecas ģimenes, kuras grib uzņemt afgāņu bēgli.

Ropažu bāriņtiesā atklāj, ka patlaban meklē audžuģimeni vēl vienam nepilngadīgam bēglim. Un arī šajā gadījumā ar pajumtes atrašanu nesokas viegli.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl