Tapusi unikāla miniatūro ēku izstāde ”Alfrēda namiņi’

0 Komentāru
Tapusi unikāla miniatūro ēku izstāde ”Alfrēda namiņi’
IEVA VĀRNA, LNT ZIŅAS

Tapusi unikāla izstāde – ”Alfrēda namiņi”, kurā apskatāma bijušā dzelzceļa muzeja darbinieka, iespējams, vienīgā meistara Latvijā, radītā miniatūro ēku pasaule.

Lielākā Alfrēda Straumes dzīves daļa bija saistīta ar celtniecību, tomēr viņa kaislība bija vēsture, dzelzceļš un arhitektūra.

Baznīcas, greznās jūgendstila fasādes, Vecrīgas trīs brāļi un dzelzceļa stacijas – tā ir tikai neliela daļa no izstādē apskatāmajām ēkām, kurām izstrādāta pat sīkākā arhitektūras detaļa, turklāt tas viss tapis laikā, kad pasaule vēl nezināja, kas ir 3D printeris. Miniatūro ēku veidošana māksliniekam bija hobijs, ko viņš aizsācis pagājušajā gadsimtā.

Dzelzcela muzeja direktore Ieva Pētersone norāda: “Viņš ir vienīgais Latvijā, kas taisīja tik detalizētas mājas no vienkāršiem materiāliem, pamatā tur ir kartons. Šobrīd, protams, ir jaunās tehnoloģijas. Mēs varam daudz ko izprintēt.”

Muzeja direktore stāsta, ka māksliniekam nav paticis dižoties, tāpēc daudzas mājiņas bijušie kolēģi ieraudzījuši vien tagad, kad Alfrēda ģimene piekritusi to izrādīšanai izstādē.

0 Komentāru