Tapusi “Tautas deju ABC” jeb 22 deju apkopojums četrās minūtēs

0 Komentāru
Tapusi “Tautas deju ABC” jeb 22 deju apkopojums četrās minūtēs

“Tautas deju ABC” – šāds nosaukums dots videoklipam, kas skatītāju vērtējumam nodots tieši divas nedēļas pirms simtgades dziesmu un deju svētkiem. Klipa autore ir deju kolektīva “Zīle” dalībniece Zane Peneze. Videoklips tapis par godu Ķekavas deju kolektīva “Zīle” 50 gadu jubilejai.

“Tas ir 22 dažādu deju apkopojums ašā, dinamiskā video, ko var nosaukt “deju svētki četrās minūtēs” jeb “Tautas deju ABC”. No A līdz Z mēs izdejojam dažādu deju fragmentus, ieliekot šajā video visraksturīgākās kustības, visraksturīgākos deju fragmentus, ko ja tu zini, tad vari atpazīt, kas tā par deju. Būtiski ir, ka tur ir gan etnogrāfiskie danči, kā piemēram Mugurdancis vai Cūkas driķos, gan dejas, kas pēc pāris nedēļām Daugavas stadionā tiks dejotas,” stāsta Peneze.

Ideja par šāda klipa veidošanu radās pirms gada, tika izvēlētas dejas, piemeklēti tērpi, savākta filmēšanas komanda.

Video – ielūkojies, kā tapa “Tautas deju ABC”

“Patiesībā ir tā, – sākums ir tāpēc, ka mums “Zīlei” ir 50 gadi, bet mēs jau domājam plašāk, tāpēc mēs arī sakām, ka esam vairāk nekā deja un būtībā tas ir darbs, ko mēs varam dāvināt ne tikai sev un mūsu deju kolektīva faniem, bet arī visiem Dziesmu un deju svētku deju faniem un arī tiem, kam nav nekādas nojausmas par to, kas ir latviešu deja vai latviešu tautastērps, tad var parādīt šo četru minūšu video un nav nekāds tulkojums nepieciešams, tu visu vari saprast,” min Peneze.

Filmēšana notika pirms trim nedēļām,- divu dienu garumā uz pļavā uzbūvētas skatuves. Dejotājiem tā bija interesanta pieredze un arī liels pārbaudījums.

“Teiksim tā, tas bija kaut kas jauns un kaut kas negaidīts, kaut kāds citādāks skatījums uz deju, jo ir pierasts tas, ka ir standarta koncerts, tad uz piecām minūtēm cilvēks saņemas, tad var arī sākt atpūsties, bet šeit divu dienu garumā no agra rīta līdz vēlam vakaram 27 grādu temperatūrā, dažādos tērpos, dažādos izpildījumos – lina tērpā, vieglākā tērpā, arī ziemas tērpā,” stāsta kolektīva “Zīle” dejotājs Kristaps Kaņeps.

Visas dejas izdejotas DJ Monstas un Laimas Jansones orģinālmūzikas pavadībā. Skaņdarba nosaukums ir “Bumbulēt”.

“Viņš jau bija tapis pusotru gadu atpakaļ. Visu laiku nevarējām atrast īsto brīdi, kad varētu viņu izlaist un tad bija zvans no Zanes, un tad sapratām, ka šis būs īstais laiks. Mēs esam divatā – Laima ir kokle, vargāns, balss, es esmu viss pārējais – sampli, elektronika, dzīvie piesamplētie instrumenti – viss ir moderni, ļoti moderni,” stāta DJ Monsta.

Līdz ar videoklipu, izdota arī tautas deju ansambļa Zīle 50 gadu jubilejai veltīta grāmata.
0 Komentāru