Tapis Latvijā zināmu mūziķu kopdarbs – cilvēktirdzniecības tematam radīta dziesma “Meitene sapnī zīmē”

0 Komentāru

Caur mūziku stāstīt par cilvēktirdzniecības riskiem – biedrība “Patvērums “Drošā māja”” sāk jaunu sociālu akciju, uzrunājot tieši jauniešus.

Viens no avotiem, kur jaunieši smeļas dažādu informāciju un sajūtas, ir sociālie tīkli un bieži vien tā ir mūzika. Lai līdz šai auditorijai aizsniegtos – īpaši cilvēktirdzniecības tematam radīta dziesma un video “Meitene sapnī zīmē”.

Tas ir pazīstamu Latvijas mūziķu kopdarbs. Biedrības pārstāvji cer, ka šī dziesma sasniegs ikvienu jaunieti un viņa vecākus un liks aizdomāties par attiecīgo problēmu.

Sandra Zalcmane
biedrības “Patvērums “Drošā māja”” vadītāja

Daudzi izmanto iespēju vasarā doties ārpus Latvijas – ceļot, strādāt, mācīties un tā ir iespēja bieži vien ļoti neapzināti nokļūt tādās situācijās, ko mēs, kā speciālisti, dēvējam par cilvēktirdzniecības riska situācijām, līdz ar to mēs ļoti ceram, ka šī dziesma uzrunās padomāt un nenoticēt šiem skaistajiem vārdiem, ko bieži pasaka cilvēks, kas otru uzrunā un bieži vien jaunietis uzrunā jaunieti un tās ir ļoti draudzīgas attiecības, kāpēc lai nenoticētu, ja mans draugs saka, jā – tur ir tik labas iespējas. Tā kā mēs aicinām neticēt “uz sitiena”, neticēt tiem vārdiem, bet informāciju pārbaudīt.

Pērn Latvijā identificēti 20 cilvēktirdzniecības upuri, viņu vidū bija trīs bērni. Cilvēku tirdzniecības riskam visvairāk pakļauti bezdarbnieki, darba meklētāji, jaunieši, sievietes, nepilngadīgie, pirmspensijas vecuma cilvēki, kā arī personas ar fiziska vai garīga rakstura traucējumiem.

0 Komentāru