Tapis Latvijā nebijis našķis – čipsi no cūku pupām

40 komentāri

Latvijā tapis jauns produkts – čipsi no cūku pupām jeb “Pupuči”. Tos sākušas gatavot mājražotājas Jelgavas novada Jaunsvirlaukās.

Izrādījies, ka šādas kraukšķīgās cūku pupas ir ļoti pieprasītas, un ražotne gatavojas straujai izaugsmei.

Izdzirdot vārdu pupuči – asociācijas raisās visdažādākās. Taču nekā divdomīga. Tās ir kraukšķīgas cūku pupas, – inovācija Latvijas pārtikas tirgū. Arī Baltijas. Šāds produkts pasaulē gan nav nekas jauns. Un tieši no ceļojuma šī ideja mājās pārvesta. Zanda Ozola smej, – ar ģimeni esot mugursomnieki, aktīvi piedzīvojumu meklētāji. Tāpēc somā līdzņemams ēdiens ir īpaši svarīgs.

Zanda Ozola
Uzņēmēja, SIA “Zekants” pārstāve

Mums iedeva tādas kraukšķīgas cūku pupas. Tas bija Dienvidamerikā. Man likās, – laba biznesa ideja. Man māsa ir pārtikas tehnologs, – tātad kaut kas ir jādara lietas labā.

Kristīne Ozoliņa
Uzņēmēja, SIA “Zekants” pārstāve

Saņemot kraukšķīgu cūku pupu, man vajadzēja saprast, ko tas vispār nozīmē, jo paši zināt, kā mēs uzturā lietojam cūku pupas. Un jāsaka godīgi, – esmu pārtikas tehnologs piena jautājumos un savā laikā Šveicē sieru taisīju.

Bet jo Kristīnei lielāks izaicinājums, jo lielāks spars strādāt.

Eksperimenti sākotnēji tapa mājas virtuvē. Tad jau tika dibināts uzņēmums. Meklētas piemērotas telpas. Un sākās ceļš līdz patērētājam, kas šobrīd jau ir vairākas tirdzniecības vietas visā Latvijā.

Zanda Ozola
Uzņēmēja, SIA “Zekants” pārstāve

Ar māsu sakām – tas ir sajūtu projekts, mēs daudzus lēmumus pieņemam uz sajūtām. Pērn bija pirmais projekts, kuru likās vajag paspēt, bet nepaspējām, pēc pāris nedēļām sapratām, ka labi, ka tā – jo būtiski mainījās tehnoloģija.

Produkts ir nestandarta. Tāpēc tādas pupu grauzdēšanas iekārta nemaz nav. Šī ir speciāli pielāgota.

40 komentāri