Talsos uzliesmo bīstamā slimība salmoneloze; inficēti vairāki bērni

0 Komentāru
Talsos uzliesmo bīstamā slimība salmoneloze; inficēti vairāki bērni
Donnie Ray Jones / Flickr

Talsu bērnudārzā Sprīdītis uzliesmojusi bīstamā infekcijas slimība salmoneloze. Par laimi, nevienam bērnam veselības stāvoklis nav tik kritisks, lai ārstētos slimnīcā. Satraucoši ir tas, ka pagaidām nav noskaidrots, kur slēpjas infekcijas perēklis. Analīžu rezultāti neapstiprina, ka vainojams būtu bērnudārza ēdiens.

Bērnudārzā 11 grupiņās mācās 198 bērni. Slimību kontroles un profilakses centrā (SPKC) informē, ka inficēšanās ar salmonellu baktēriju laboratoriski apstiprināta 25 gadījumos, visās bērnudārza grupās un diviem darbiniekiem. Visi saslimušie ārstējas ambulatori.

Bērnudārza vadītāja stāsta, ka iestāde bērniem ir slēgta. Patlaban tiek dezinficētas telpas. Vadītāja uzskata, ka infekcijas perēklis meklējams kaut kur ārpus bērnudārza.

Foto:

Ilze Solovjova, Sprīdītis vadītāja:

Telpu dezinfekcija bērnudārzā turpināsies līdz svētdienai. Pirmdien iestāde atsāks darbību, taču bērnus pieņems tikai ar ģimenes ārsta izziņām. Salmoneloze ir lipīga kuņģa – zarnu trakta infekcijas slimība. Infekcijas avots var būt gan savvaļas dzīvnieki, gan mājdzīvnieki, arī cilvēki. Ar slimību var inficēties tiešā saskarsmē ar slimības nēsātāju.

Skaties video:

0 Komentāru