Komentāri

Talsu bērnudārzā Sprīdītis uzliesmojusi bīstamā infekcijas slimība salmoneloze. Par laimi, nevienam bērnam veselības stāvoklis nav tik kritisks, lai ārstētos slimnīcā. Satraucoši ir tas, ka pagaidām nav noskaidrots, kur slēpjas infekcijas perēklis. Analīžu rezultāti neapstiprina, ka vainojams būtu bērnudārza ēdiens.

Bērnudārzā 11 grupiņās mācās 198 bērni. Slimību kontroles un profilakses centrā (SPKC) informē, ka inficēšanās ar salmonellu baktēriju laboratoriski apstiprināta 25 gadījumos, visās bērnudārza grupās un diviem darbiniekiem. Visi saslimušie ārstējas ambulatori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bērnudārza vadītāja stāsta, ka iestāde bērniem ir slēgta. Patlaban tiek dezinficētas telpas. Vadītāja uzskata, ka infekcijas perēklis meklējams kaut kur ārpus bērnudārza.

Foto:

Ilze Solovjova, Sprīdītis vadītāja:

Telpu dezinfekcija bērnudārzā turpināsies līdz svētdienai. Pirmdien iestāde atsāks darbību, taču bērnus pieņems tikai ar ģimenes ārsta izziņām. Salmoneloze ir lipīga kuņģa – zarnu trakta infekcijas slimība. Infekcijas avots var būt gan savvaļas dzīvnieki, gan mājdzīvnieki, arī cilvēki. Ar slimību var inficēties tiešā saskarsmē ar slimības nēsātāju.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl