Talkā sakopj pirms nedēļas nodegušās Siguļu baznīcas krāsmatas

Pievienot komentāru
Talkā sakopj pirms nedēļas nodegušās Siguļu baznīcas krāsmatas
Foto: Jānis Zariņš, TV3 Ziņas

Pirms nedēļas Carnikavas novadā nodegušās Siguļu baznīcas atjaunošanai sākta ziedojumu vākšana, kurai atsaukušies desmitiem cilvēku. Liesmu izpostītajā dievnama teritorijā šodien notika talka – novāktas krāsmatas un sakopta apkārtne.

Vēl pirms nedēļas šeit Carnikavā, Siguļu kalnā slējās teju 300 gadus veca baznīca. nu to nopostījis ugunsgrēks, tomēr vietējie iedzīvotāji ir apņēmības pilni zudušo dievnamu atjaunot.

Vispirms gan baznīcas vieta jāsakopj. Talkot bija ieradušies vairāki desmiti cilvēku, pārsvarā draudzes locekļi, arī vairāki skolēni. Talka sākās ar kopīgu lūgšanu.

Siguļu baznīca, vienīgais Carnikavas novada dievnams, pēdējās desmitgades bija slēgta. Tomēr neatlaidīga darba rezultātā bija izdevies to restaurēt tik tālu, lai nākamgad tajā atsāktu dievkalpojumus. Kopš 2009. gada celtnes atdzimšanā tikuši ieguldīti vairāk nekā 100 000 eiro.

Šobrīd ziedojumu kontā ieskaitīti vairāk nekā 2000 eiro. Palīdzēt gatavi ļaudis no visas Latvijas, kā arī no ārzemēm. Par Siguļu baznīcas nodegšanu policijā sākts kriminālprocess. Ņemot vērā, ka arī iepriekš baznīcu mēģināts nodedzināt, netiek izslēgts, ka uguns pielaista apzināti. Vienlaikus zīmīgi, naktī uz piektdienu par dedzinātāja uzbrukuma mērķi bija kļuvušas divas baznīcas smiltenē. Par šo noziegumu aizturēts kāds 1982. gadā dzimis Lietuvas pilsonis.

Atgādinām, ka Siguļu baznīca nodega naktī uz pagājušo svētdienu. Kad ieradās ugunsdzēsēji, bijis jau par vēlu – liesmas izplatījušās nekontrolējamā ātrumā.