Talibi aplekuši Pandžšīras provinci

4 komentāri
Talibi aplekuši Pandžšīras provinci
REUTERS/SCANPIX

Talibi aplekuši vienīgo grupējuma režīmam vēl nepakļauto Afganistānas provinci Pandžšīru, trešdien paziņojis viens no talibu līderiem, aicinot pretiniekus panākt vienošanos.

Kopš Kabulas krišanas 15. augustā Pandžšīra ir vienīgā talibiem nepakļautā province. Kaujas starp talibiem un vietējo grupējumu kaujiniekiem turpinās arī kaimiņu provincē Baglānā.

Pandžšīrā leģendārā modžahedu līdera Ahmadšaha Masuda dēls Ahmads Masuds vada vairāku tūkstošu vīru lielu grupējumu, kurā apvienojušies vietējie kaujinieki un izjukušās Afganistānas armijas bijušie karavīri, arī speciālo uzdevumu vienību karotāji.

Masuds jaunākais aicinājis panākt ar talibiem noregulējumu sarunu ceļā, vienlaikus brīdinot, ka pretosies, ja pret Pandžšīras provinci tiks izvērsts uzbrukums.

Augsta ranga talibu līderis Amirs Hans Motakui video vēstījumā afgāņiem aicināja talibu pretiniekus nolikt ieročus.

Talibi ir paziņojuši, ka piedos visiem afgāņiem, kas pēdējos 20 gados strādājuši pie ārvalstu spēkiem, taču daudzi cilvēki grib pamest valsti, baidoties no atriebības.

Motakui sacīja, ka talibi mēģinājuši vienoties ar pretinieku līderiem Pandžšīrā, bet sarunas nav devušas rezultātus.

Viņš atklāja, ka talibi nostiprina savas pozīcijas četrās Pandžšīras ielejas pusēs un nav iemesla sākt kaujas. Viņš arī atgādināja pretiniekiem, ka līdz šim talibus nav izdevies sakaut pat ar NATO un ASV atbalstu.

Motakui paziņoja, ka talibi vēlas atrisināt situāciju Pandžšīrā mierīgi.

Pirmdien talibu sadursmēs ar pretošanās kustības kaujiniekiem krita vismaz septiņi talibu kaujinieki.

Nacionālās pretošanās frontes (NPF) preses pārstāvis šodien pavēstīja, ka talibi pirms divām dienām sākuši uzbrukumu un uzbrūk trīs vai četros dažādos rajonos, bet līdz šim viņus izdevies atvairīt. Pārstāvis sacīja, ka viņam pagaidām nav ziņu par jauniem kritušajiem.

4 komentāri