Komentāri
Talantīgākie Latvijas skolēni audzē arbūzus un spēlē šahu
Publicitātes foto

Sestdien, 16. maijā, koncertzālē Rīga svinīgā un emocionālā gaisotnē tika sumināti un apbalvoti stipendiju konkursa Latvijas Maksimālisti laureāti – stipendijas saņēma 50 talantīgākie un apņēmīgākie Latvijas skolēni. Kopumā konkursā piedalījās 312 skolēni no visas Latvijas, informē SIA Alpha Baltic sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Liene Kindzule.

”Esam patiesi gandarīti un priecīgi, ka konkursa Latvijas Maksimālisti norises laikā iepazinām tik daudz talantīgu un daudzpusīgu skolēnu no visas Latvijas. Paldies, ka bijāt drosmīgi un nebaidījāties parādīt savu talantu. Šodien, noslēguma pasākumā, redzot prieku un gandarījumu jauno talantu acīs – mēs vēlreiz pārliecinājāmies, cik nozīmīgi ir sniegt iespēju jauniešiem parādīt savu talantu, novērtēt to un sniegt atbalstu aizvien augstāku mērķu sasniegšanai,” pēc apbalvošanas ceremonijas iespaidos dalās Maxima Latvija vadītāja Jeļena Kondrašova.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzvarētājs eksakto zinātņu kategorijā ir Rīgas Valsts vācu ģimnāzija skolēns Jānis Haļzovs, kurš konkursa žūriju pārsteidza ar neparastu aizraušanos un talantu. Jānis jau četrus gadus audzē arbūzus un melones un pēta, kā to vislabāk darīt Latvijas klimatiskajos apstākļos. Viņš ir pierādījis, ka audzēt šīs gardās ogas ir iespējams arī Latvijā. Talantīgais jaunietis vēlas turpināt veikt pētījumus par arbūzu un meloņu audzēšu un stipendiju plāno izmantot, lai iegādātos materiālu tehnisko bāzi.

Otro vietu eksakto zinātņu kategorijā ieguva Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece Rūta Ozoliņa, bet trešo vietu izcīnīja Rēzeknes 6. vidusskolas skolniece Vlada Svirkovska.

Humanitāro zinātņu kategorijā uzvaras laurus plūca Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēns Viktors Urkauskis. Viktors ir apņēmīgs skolēns, kas cenšas izprast sabiedrībā notiekošos procesus un ir pārliecināta, ka visa dzīve sastāv no loģiskām kopsakarībām. Viņu aizrauj tieslietas, un šajā jomā rakstīto Viktora pētījumu ir atzinīgi novērtējis arī bijušais Latvijas ģenerālprokurors un jurists Jānis Maizītis. Arī Viktors nākotnē vēlas studēt jurisprudenci un iegūto stipendiju plāno izmantot šim mērķis. Viktors ir daudzpusīgs jaunietis un panākumus ir guvis arī tādās jomās kā filozofija, debates un matemātika.

Par otrās vietas ieguvēju humanitāro zinātņu kategorijā tika atzīta Aizputes vidusskolas skolniece Ieva Ozola, bet trešo vietu ieguva Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolniece Olga Rimdenoka.

Mākslas kategorijā par labāko tika atzīts Rēzeknes 1. vidusskolas skolēns Jēkabs Olafs Rukmans, kas zīmē pārsteidzošus portretus un nodarbojas ar kokapstrādi. Jēkabs Olafs atzīst, ka savu talantu sācis attīstīt pamazām – viss sācies ar primitīvām skicēm, taču viņa nodarbošanās esot viņu tā aizrāvusi, ka jaunietis pavadījis daudz iedvesmas pilnas negulētas naktis. Neatlaidība atmaksājās un ar katru paveikto darbu jaunā mākslinieka prasmes esot attīstījušās un viņš noticēja sev – es varu! Jēkabs Olafs 1500 eiro lielo stipendiju tērēs, lai iegādātos jaunus materiālus un instrumentus, kas pavērtu viņam iespējas attīstīs savas prasmes.

Otro vietu mākslas kategorijā ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēns Raivis Isakovičs, savukārt trešās vietas ieguvēja ir Aizkraukles novada ģimnāzijas skolniece Ksenija Šapolovska.

Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolniece Marta Balode ir pirmās vietas ieguvēja mūzikas kategorijā. Marta ne tikai atskaņo uz klavierēm citu autoru mūziku, bet arī pati rada savus unikālos mūzikas darbus ar savu stāstu. Jaunā mūziķe ir gatava daudz mācīties, lai attīstītu savu mūzikas mākslu un apgūtu jaunas zināšanas, kā arī talantīgā jauniete ir gatava un apņēmības pilna ar savu talantu nest mazās Latvijas vārdu plašajā pasaulē.

Mūzikas kategorijā par otrās vietas ieguvēju tika atzīts Limbažu novada ģimnāzijas skolēns Reinis Tomiņš, bet trešo vietu ieguva Talsu pamatskolas skolēns Dāvids Krists Balodis.

Sporta un veselības kategorijā bija vissīvākā konkurence un par uzvarētāju tika atzīta Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniece Elizabete Limanovska – jaunais Latvijas šaha talants. Elizabete ir trīskārtējā Latvijas jauniešu čempione šahā un pieckārtējā Eiropas ātrspēles un ātrā šaha čempionātu balvu ieguvēja. Jauniete šahu spēlē jau 10 gadus. Elizabete vēlas popularizēt šahu kā vienu no sporta veidiem, jo šis nemaz nav viegls sporta veids – tas prasa daudz spēka, enerģijas un izturības.

Otro vietu sporta un veselības kategorijā ieguva Valmieras 2. vidusskolas skolēns Savēlijs Suharževskis, bet trešās vietas ieguvēja ir Rīgas Lietuviešu vidusskolas skolniece Amanda Millere.

Visiedvesmojošākos stāstus Latvijas iedzīvotājiem bija sagatavojuši desmit 5.- 6.klases skolēni, kuri saņēma jaunus planšetdatorus, kas palīdzēs zinību apgūšanā skolā. Iedvesmojošākie stāstnieki bija: Terēze Kristīne Locika no Liepājas Centra sākumskolas, Milāna Komisarova no Rīgas 40.vidusskolas, Gustavs Ziemelis no Iļģuciema vidusskolas, Linda Trukšāne no Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas, Izabella Nabijeva no Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Edgars Vsiljevs no Liepājas A. Puškina 2.vidusskolas, Astrīda Šilfa no Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas, Jaroslavs Vasiļjevs no J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, Valters Toms Vasermanis no Liepājas Raiņa 6. vidusskola un Tamara Lana Petrosjana no Rīgas 40. vidusskolas.

Skatītāju simpātijas balvu – dāvanu karti 300 eiro vērtībā no Maxima Latvija – ieguva Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēns Vitālijs Poļakovs, kas pieteica savu talantu sporta un veselības kategorijā, parādot savus panākumus tādā sporta veidā kā autokross.

Skolēnus pieteikties konkursam iedvesmoja un pieteikumus pēc stingriem kritērijiem izvērtēja profesionāla žūrija, kas ir Latvijā atpazīstamas un augstus sasniegumus guvušas personības – bērnu zinātnes centru izveidotājs Pauls Irbins, ielu kultūras un sporta kustības Ghetto Games izveidotājs Raimonds Elbakjans, modes zīmola QooQoo radītāja un īpašniece Aļona Bauska, grupas Musiqq līderi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, pasaulē godalgots Latvijas skeletonists Martins Dukurs.

Viedokļa līderi un žūrija apbalvošanas pasākuma laikā atzina, ka izvēlēties labākos nebija viegli, jo skolēnu talanti bija patiešām iedvesmojoši un spēcīgi. Konkursa žūrija atzina, ka pieteikumus vērtēja ar lielu atbildības sajūtu, jo zina, ka daudziem skolēniem stipendijas saņemšana būs nozīmīgs pagrieziena punkts.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl