Taksometru kompānijas no valsts izkrāpušas pusmiljonu eiro

2 komentāri

Par spīti kontrolējošo iestāžu centieniem apkarot ēnu ekonomiku taksometru biznesā – daudzi taksometru uzņēmumi, izmantojot dažādas shēmas, atrod veidus, kā izvairīties no nodokļu nomaksas.

To pierāda arī Valsts policijas nupat atklātais gadījums, kad vairāki uzņēmumi, sagrozot grāmatvedības datus, valsts budžeta nodarījuši vairāk nekā pusmiljonu eiro lielus zaudējumus.

Foto: LNT

Kriminālpolicijā LNT Ziņām atklāj, ka aprīlī izdevies aizturēt organizētu sešu cilvēku grupu, kuri, izmantojot 50 automašīnas un sniedzot taksometra pakalpojumus, grāmatvedības dokumentos atspoguļoja nepatiesus ienākumus.

Marta Gafonova
VP Kriminālpolicijas 2.nodaļas priekšniece

Mums izdevās noskaidrot, ka vairāki uzņēmumi, kas ilgstošā laika posmā no 2015. gada novembra nodarbojas ar grāmatvedības datu sagrozīšanu, kā rezultātā valstij tika nodarīts zaudējums lielā apmērā. Precīza zaudējumu summa tiks vēl noskaidrota, bet pašlaik varam pateikt, ka tā ir 570 000 eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka no 1. maija stājušies spēkā vairāki regulējumi, kas kontrolējošo iestāžu skatījumā ierobežo taksistu iespējas apiet likumu. Bet, kā atklāj pasažieru pārvadātāju asociācijā, jaunie regulējumi negodprātīgajām taksometru kompānijām paver jaunas iespējas, kā izvairīties no nodokļu nomaksas.