Komentāri

Dzīvojot svešā valstī, jābūt atvērtam, stāsta taizemiete Keita, kas gadu pavadīja Jelgavā skolēnu apmaiņas programmas AFS ietvaros. Pēc viņas pašas stāstītā iejusties Latvijā meitenei nebija grūti.

“Es diezgan ātri adaptējos Latvijā, sapratu latviešu dzīves veidu ,un mani arī labi pieņēma. Mana viesģimene vēlējās daudz ko uzzināt par Taizemi, bet es – par Latviju, tādēļ mums labi saskanēja,” atceras Keita.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt citam taizemiešu skolēnam Autijam visspilgtākos iespaidus sagādājusi Latvijas ziema. Viņš pirmoreizi pieredzējis, ka termometra stabiņš nokrītas zem nulles un snieg sniegs bet vissiltākās atmiņas palikušas par latviešu kultūru.

“Es dejoju tautas deju kolektīvā un paguvu padziedāt arī skolas korī kopā ar latviešiem. Tas bija ļoti jauki, man patīk piedalīties latviskās nodarbībās,” stāsta Autijs.

Nav tā, ka tikai Āzijas valstu skolēni apmaiņas programmas ietvaros dodas uz Latviju. Itālietes Džūlijas, kura gadu nodzīvoja Krāslavā, stāstu vari lasīt šeit.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl