Tagad ikviens var sekot līdzi zaļās vārnas dzīvei Ādažu poligonā

1 komentārs
Tagad ikviens var sekot līdzi zaļās vārnas dzīvei Ādažu poligonā
Foto: M. Maskalāns

Kopš trešdienas, 2. maija, ikviens interesants var sekot līdzi zaļās vārnas ligzdošanai Ādažu poligonā, jo tur būrī uzstādīta kamera un nodrošināta interneta tiešraide.

Zaļās vārnas Latvijā atgriežas maija sākumā un jau mēneša beigās sāk dēt olas. Jūnija otrajā pusē šķilas mazuļi. Kamera būrī uzstādīta, lai vērstu uzmanību šiem putniem, kuri kādreiz Latvijā bija bieži sastopami, bet tagad kļuvuši ļoti reti.

Zaļā vārna no šaudīšanās Ādažu poligonā nebaidoties – putni pie tās ir pieraduši un drīzāk uztver to kā kaut ko līdzīgu pērkonam. Militāro mācību poligonā atrodas Baltijas valstīs lielākais virsāju komplekss, un te sastopami daudzi reti un īpaši aizsargājami putni. Jau minētā zaļā vārna, kā arī rubenis, vakarlēpis, pupuķis un citi.

Zaļās vārnas ikdienai iespējams sekot mājaslapā “Putniadazos.lv“.

Video – skaties tiešraidē, kā aizrit ikdiena zaļās vārnas būrī!

Kā norāda projekta “Putni Ādažos” lauka darbu koordinatore Ieva Mārdega: “Zaļā vārna ir tālais migrants, ziemo Āfrikā. Pa ceļam viņu daudz kas apdraud. Iemesls, kas ietekmē, ir ligzdvietu trūkums. Zaļās vārnas ligzdo lielos koku dobumos, kur klajumi ar retu augāju un ar lieliem kukaiņiem barībai. Latvijā tādas ainavas ir ļoti maz. Tagad viņa ir saglabājusies vairs tikai Pierīgā un Ādažu poligonā.”

Video – zaļās vārnas būris no ārpuses!