“Tādu kopības sajūtu gribētos arī ikdienā” – iedzīvotāji dalās savos iespaidos par Latvijas dzimšanas dienu

0 Komentāru
“Tādu kopības sajūtu gribētos arī ikdienā” – iedzīvotāji dalās savos iespaidos par Latvijas dzimšanas dienu
Dāvis Ūlands / F64

Koncerti, gājieni, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, militārā parāde, Saeimas svinīgā sēde un citi pasākumi. Gan studenti, gan seniori un ģimenes ar bērniem – šodien ar iedvesmojošu patriotismu un kopības sajūtu, svinēja un sveica mūsu valsti 99. jubilejā.

18. novembris Rīgā sākās agri. Plašā straumē zem plīvojošiem karogiem un ar ziediem rokās  studentu korporācijas devās gājienā uz Brāļu kapiem. Šai tradīcijai ir sena vēsture, gandrīz tik pat sena, cik sena mūsu valsts. Tā šodienas korporeļi godina tos savus priekšgājējus, kuri savulaik krituši par Latviju.

“Studenti šo gājienu aizsāka 1921.gadā un mēs šādā veidā uzturam tādu vēsturisku saiti gan ar Brīvības cīnītājiem, gan ar mūsu biedriem kas toreiz stājās apvienotajā studentu rotā un  tā mēs viņus pieminam,” stāsta studentu korporācijas “Lettonia” biedrs Rojs.

“Man šis jau 24 gājiens. Tā tiešām mums ir tradīcija un šādā veidā mēs godinām tos mūsu biedrus, kas atdeva savu dzīvību par Latvijas neatkarību.  Tā ir tā foršā sajūta, ka tu apzinies, ka esi viens no pirmajiem, kas šajā dienā atzīmē Latvijas neatkarību, un visi kopā, un redz cik mēs esam daudzi tūkstoši, un tas tiešām silda sirdi,” iespaidos dalās cits “Lettonia” biedrs Āris.

Šī svētku diena Brāļu kapos sākās ne tikai studentiem. “Pirmo reizi mans mazdēls te nesa karogu un tas mani ļoti iedvesmoja. Tāpēc es cenšos katru gadu nākt, turklāt šodien vēl arī ir brīnišķīgs laiks. Kad es ienācu, saule apspīdēja māti Latviju – sirds salecās, tādu ieraugot. Diezgan daudz nodarbošanās būs, visa diena aizņemta. Mēs katru gadu šo dienu atzīmējam divos saietos,” stāsta Rūta.

Latvijai šodien aprit 99 gadi, vēl tikai gads līdz simtgades svinībām. Tūkstošiem cilvēku visā Latvijā dažādos veidos un ar dažādiem pasākumiem šodien svin valsts svētkus. Viena no centrālajām pulcēšanās vietām, protams, ir Brīvības piemineklis. Tā pakājē jau dienā pulcējās simtiem cilvēku. Sanākušie – lielākus un mazākus ziedu pušķus Latvijas valsts karoga krāsās –  atstāja pieminekļa pakājē.

“Esmu Latvijas patriots, prieks, ka Latvija turas!” teic Kaspars.

“Neskatoties, ka laiks ir tāds drūms, noskaņojums tomēr ir labs! Mēs varam priecāties, ka mums bērni aug brīvi, mēs varam priecāties, ka mēs patlaban dzīvojam šeit. Tādēļ, lai viņa zinātu, kur viņā dzīvo, jo diezgan daudzi bērni jau to it kā neapzinās,” norāda Anita.

“Mēs esam atnākuši apsveikt savu valsti dzimšanas dienā, apsveikt arī savu tautu, un, protams, arī sevi šajos svētkos. Kurš tad cits lai iemāca, ja ne ģimene, kas ir tā svētku sajūta un svinēšana. Lai jau zina, kas mēs esam un kādiem mums ir jābūt,” iespaidos dalās Irēna un Zigmārs.

“Prieks par to, ka mēs esam neatkarīgi, vienīgi gribētos to kopības sajūtu arī ikdienā sajust. Svētkos mēs vienmēr esam vienoti, priecīgi, bet ikdienā katrs par sevi. To es arī novēlētu pilnīgi visiem, neatkarīgi no mentalitātes, un tautības lai mēs būtu ikdienā priecīgi, vienoti,” norāda Liene.

0 Komentāru