“Tabakas fabrikas” radošais kvartāls iegūs krāsām bagātu skatu

Pievienot komentāru

Zils, zaļš, sarkans un melns – tādā krāsu gammā tiks izkrāsots “Tabakas fabrikas” kvartāls Rīgā, kur turpmāk atradīsies Kultūras akadēmija un citas radošo jomu iestādes.

Spilgtām krāsām bagātā attīstības vīzija nupat uzvarējusi konkursā, un tagad pamazām sāksies pārbūve. Kā skaidro konkursa uzvarētāji, ar savu projektu viņi gribējuši iedvesmot radošo jomu studentus rīkoties drosmīgi.

Bijusī “Tabakas fabrika” un tagadējā Jaunā Rīgas teātra mītnes vieta pēc četriem gadiem izskatīsies pilnīgi citādāk – tas būs krāsām bagāts radošais kvartāls. Tā to redz arhitektu birojs “NRJA”, kurš uzvarējis konkursā par “TabFab” kvartāla pārbūvi. Starp 17 pieteikumiem šī vīzija izcēlusies ar drosmi, kā arī veiksmīgi ietilpināti kvartāla nākamie iemītnieki – šeit atradīsies Kultūras akadēmija, Rīgas Kino un Fotogrāfijas muzeji un radošo industriju inkubators.

Uldis Lukševičs
arhitekts

Pievienojām divus jaunus “enkurobjektus”. Pirmais ir garš, izstiepts apjoms, kas ir jau redzams no Miera ielas, mēs tajā ievietojam grāmatnīcu un bibliotēku, lai arī garāmgājējiem būtu skaidrs, ka tur tālāk, pagalmā, šīs zināšanās turpinās. Arī cilvēki no malas var grāmatnīcā ieiet, iedzert tur kafiju. Otrs – pievienojām nelielu kinoteātri.

Arhitekti savā projektā mēģinājuši atsegt 19. gadsimtā būvētās fabrikas vēsturiskumu, kas aizsegts daudzu kritizētajā “eiroremontā”, ko “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) veica pirms teātra trupas ievākšanās.

“Izveidojot jaunu ieejas ātriju divu stāvu līmenī, atsedzot vēsturiskās konstrukcijas. Principā mums uzdevums bija, ka tā lielā masa jāsaglabā. Mēs to varam pārkrāsot, ko arī darīsim, un iekšu pamainām,” skaidro Lukševičs.

Arhitekti arī izdomājuši, kā uz jauno mājvietu pārvietot Kultūras akadēmijas dārzu un ugunskura vietu.

Kitija Kruškevica
VNĪ valdes locekle

Mēs no sākuma tā kā samulsām, bet ārvalstu arhitekti teica, ka tas jau ir mūsu mērķis. Lai šajā rajonā būtu tāds kā magnēts, kas ne tikai rada radošu vidi, bet aicina arī Miera ielas iedzīvotājus. Izskatās, ka arī tūristi gribēs apskatīt šo vietu.

Būvniecību plānots pabeigt līdz 2022. gada beigām un kopējās izmaksas ir pieci miljoni eiro, no kuriem daļa ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums. Līdz tam laikam jābūt pabeigtai arī Jaunā Rīgas teātra pārbūvei Lāčplēša ielā.

Lasi vēl