Komentāri

Kur divi juristi, tur trīs viedokļi, bet, kur divdesmit juristi, tur pie īstas skaidrības, šķiet, nekad nenonāksim. Šodien, tā vietā lai beidzot Zolitūdes traģēdijas lietu sāktu izskatīt pēc būtības, augsti skolotie likuma kalpi tiesā nodevās dīvainiem strīdiem par to, kā pareizi jānoformē iesniegumi un kā jāģērbjas advokātam.

Zolitūdes traģēdijas tiesai notiekot otro dienu pēc kārtas, sabiedrības intereses kritums bija acīmredzams – vakar pārpilnā skatītāju zāle šodien bija pustukša. Pats tiesas process turpinājās kā ierasti – advokāti pieteica arvien jaunus lūgumus un asi strīdējās par tiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr ne cik tālu tiesa šodien nepavirzījās. Klupšanas akmens izrādījās nebūtisks formāls jautājums. Advokātam Aldim Gobzemam, kurš pārstāv vairākus cietušos, šodien bija jāpiedalās citā tiesā. Viņš bija pilnvarojis juristu Armandu Smanu savā vietā tiesai nodot kārtējo iesniegumu, lūdzot vēl vairākus cilvēkus atzīt par cietušajiem. Bet apsūdzēto advokātiem pret to radās iebildumi.

“Viņš var pārpilnvarot savu palīgu, bet pārpilnvarot personu, kura nav advokāts likuma izpratnē, diemžēl, saskaņā ar advokatūras likumu nav iespējams. Es uzskatu, ka tas ir pārkāpums juridiskās palīdzības sniegšanā. Nu zināmā mērā tā ir necieņa pret tiesu un pret saviem klientiem,” saka apsūdzētā Andra Gulbja advokāts Dmitrijs Sačkovs

Foto

“Ierodoties tiesā ikviens var iesniegt pieteikumu, un neviens nepārbauda pieteikumu un neviens nepārbauda identitāti, vai tas ir kurjers vai pats advokāts personīgi iesniedz. Līdz ar to uzskatu, ka nav nekādu šķēršļu,” norāda pats Smans.

Tomēr tiesneši atzina, ka likuma burts ir pārkāpts un iesniegums nav pieņemams. Cietušo aizstāvji atbildi uz to parādā nepalika, ar tikpat formāliem iebildumiem piešķirot tiesas procesam absurdu pieskaņu. Kāds kolēģis aizrādīja Dmitrijam Skačkovam, ka viņš pats pārkāpj advokatūras likumu, tiesas sēdē atrodoties bez talāra. Tiesnesis lika advokātam pārģērbties.

Šie visnotaļ formālie strīdi bija būtiski tādēļ, ka likums jaunus cietušos, kuri var pretendēt uz kompensācijām, ļauj pieteikt tikai pirms sākta lietas izskatīšana pēc būtības. Līdz ar to šodien tiesas sēdes tika pārtraukta. Tā turpināsies rīt.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl