“Tā nav spēle!” Policija brīdina par izaicinošu bērnu biedu internetā

10 komentāri

Latvijas Drošāka interneta centrs brīdina par jaunu izaicinājumu, kas izplatās Latvijā. Sociālie tīkli ir pilni ar satraukto vecāku komentāriem par bērnu biedu, kas parādās dažādās platformās.

Bieds esot manīts “YouTube”, “Instagram”, “WhatsApp”, kā arī “Peppa Pig”, “LOL DOLLS”, pārsteigumu olu atvēršanas raidījumos un citās spēlēs. Briesmonis viens pret viens līdzīgs kādam Japāņu mitoloģijas tēlam, kura skulptūra esot izstādīta mākslas galerijā Tokijā.

”Tā nav spēle, tie ir ar dažādām programmām izveidoti attēli, video un rīki, kas radīti ar mērķi nobiedēt bērnus, panākt, ka pēc iespējas vairāk cilvēki par to runā. Būtībā, tas ir mēģinājums izraisīt haosu un masu histēriju sociālajos tīklos un medijos – pelnot uz klikšķu skaitu,” norāda Latvijas Drošāka interneta centrs.

Pirmie brīdinājumi par šo to tika saņemti vēl pagājušajā vasarā, tomēr speciālisti par to Latvijā plaši nebrīdināja, lai neveicinātu bērniem nepiemērotas un kaitīgas informācijas izplatību.

Tiek ziņots, ka informācija par šo biedu strauji izplatās skolās un pat bērnudārzos. Bērns skatās nevainīgu saturu, bet tad parādās reklāma ar  Un piedraud, ja norādījumi netiks pildīti, tad bieds pats atnākšot nakts vidū un nogalināšot bērnu, visu viņa ģimeni un draugus! Piemēram, sekojot vienai no tādām pavēlēm, kāda piecgadīga meitene esot nogriezusi sev matus.

Policijas vērtējumā šādi briesmoņi un tiem līdzīgas spēles ir sava veida pote bērna drošībai, kas darbojas arī kā lakmusa papīrs vecāku vērībai.

10 komentāri