Komentāri

Tā bija provokācija – šādi par Krievijas televīzijas radīto spiegu skandālu saka tā galvenais varonis, Latvijas Civilās aviācijas aģentūras darbinieks Adrejs Dudarevs. Krievu mediji viņu sauc par dubultaģentu, kurš mēģinājis iefiltrēties Krievijas specdienestos, piedāvājot slepenu informāciju par NATO un Latvijas aizsardzības infrastruktūru. Dudarevs sevi dēvē par profesionāli un uzskata, ka ir cienīgs turpināt darbu Latvijas valsts iestādē.

Civilās aviācijas aģentūras darbinieks Andrejs Dudarevs negaidīti slavens kļuva svētdienas vakarā. Krievijas kanāls NTV publicēja skandalozu sižetu, kurā Dudarevs filmēts ar slēpto kameru, it kā tiekoties ar Krievijas specdienestu pārstāvjiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sižetā skaidrots, ka Dudarevs gadiem ilgi nelegāli vācis slepenu informāciju par NATO un Latvijas stratēģiskajiem objektiem, un ir gatavs to apmainīt pret patvērumu Krievijā. Dudarevs sūdzas, ka Latvijā pret viņu izturas slikti, tādēļ viņš grib pārbēgt. Taču krievu aģenti atsakās viņam ticēt, uzskatot Dudarevu par dubultaģentu, kas mēģina iefiltrēties Krievijā.

Savukārt intervijā Neatkarīgajai Rīta Avīzei Dudarevs atklāj, ka bija devies uz Krieviju, jo vēlējās iestāties Pēterburgas Civilās Aviācijas Valsts universitātē. Pusotru stundu garo pārrunu laikā viņam uzdoti dīvaini jautājumi, kuros jau bijušas ietvertas atbildes.

Intervētāji neesot nosaukuši savus vārdus, bet par Dudareva dzīvi zinājuši teju vai pilnīgi visu. Pēc pārrunām, kas notikušas vasarā, viņš sapratis, ka augstskolā netiks un dīvaino interviju bija jau aizmirsis, līdz svētdien piezvanījis kāds draugs, un aicinājis ieslēgt televizoru.

Telefonsarunā ar TV3 ziņām Dudarevs uz jautājumiem atbild strupi. Šorīt viņš esot pratināts. Runāt kameras priekšā viņš atsakās, aizbildinoties ar aizņemtību, lai gan pēc kolēģu teiktā, esot sasirdzis, un darbā nav, jo to liedzis ārsts.

TV3 ziņas: Bet tad šobrīd jūs esat uz slimības lapas, ja? Darbā, es tā sapratu.
Andrejs Dudarevs: Man ir plānotas lietas! Es taču pa lietām runāju, ja. Pagaidām esmu pilnīgi aizņemts, līdz piektdienai ieskaitot.
TV3 ziņas: Es pareizi saprotu, tā bija tā kā provokācija, kas tika sarīkota pret jums, tā ir tā jūsu versija?
TV3 ziņas: Es domāju, katrs cilvēks, kas dzīvo blakus ar to valsti, un skaitās kā profesionālis, savā jomā, lielais profesionālis, protams, tas varētu būt, protams, provokācija.
TV3 ziņas: Bet jūs pats braucāt uz Krieviju, pats gājāt runāt?
Andrejs Dudarevs: Es taču saku jums, izlasiet Neatkarīgajā Rīta Avīzē!

Dudarevs neuzskata, ka skandāls kaut kādā veidā traucētu viņam darbu.

”Es uztveru sevi kā profesionāli, kas var izpildīt pienākumus, savā jomā, kas man ir uzdots. Protams, gribu turpināt savu darbu!” tā Andrejs Dudarevs.

Civilās aviācijas aģentūras priekšnieks īsziņas formā apliecināja, ka Dudarevs savā amatā paliks, bet padotā izteikumus Krievijas telekanālā komentēt nevēlējās.

Drošības policija pagaidām notiekošo nekomentē. Arī citas valsts iestādes klusē, neoficiāli norādot, ka šis varētu būt kārtējais Krievijas mēģinājums diskreditēt Latviju, kas uz pusgadu kļuvusi par ES prezidējošo valsti.

Lasi vēl