“Swedbank” sāks būtiski mazināt maksājumu limitus internetbankas kodu kartēm

4 komentāri
“Swedbank” sāks būtiski mazināt maksājumu limitus internetbankas kodu kartēm
POSTIMEES/SCANPIX

Lai novērstu risku, ka daļa klientu nokavē internetbankas kodu karšu slēgšanas brīdi vai saskaras ar rindām, atliekot pāreju uz pēdējo brīdi, “Swedbank” kodu kartēm no 2019. gada sākuma tiks būtiski samazināti maksājumu limiti.

Jau vēstīs, ka 2019. gada 9. septembrī “Swedbank” pilnībā pārtrauks internetbankas kodu karšu izmantošanu līdz ar stingrākām ES prasībām klientu digitālai autentifikācijai.

No 10. janvāra dienas maksājumu limits, kuru būs iespējams veikt ar kodu karti, būs 100 eiro. No 7. marta – 50 eiro, bet no 6. jūnija tas tiks samazināts līdz 20 eiro.

Savukārt no 14. marta tiks slēgta arī iespēja autorizēties “Swedbank” mobilajā lietotnē, izmantojot kodu karti. Mobilās lietotnes izmantošanas vide ir viedtālruņi, kuriem jau kopš 2017. gada sākuma ir pieejams bezmaksas digitālais rīks “Smart-ID”.

To, ka šādas izmaiņas ir starptautiskas, apliecina arī tas, ka nākamā gada 1. aprīlī stāsies vēl viens būtisks, ar “Swedbank” nesaistīts ierobežojums, kuru noteikušas starptautiskās karšu maksājumu organizācijas, tostarp VISA un Mastercard – kodu kartes kā bankas karšu interneta pirkumu apstiprinājumu vairs nevarēs izmantot.

Statistika rādot, ka “Swedbank” klienti aktīvi pāriet uz jauniem līdzekļiem – posmā no jūnija līdz septembrim pieslēgšanās skaits bankas digitālajiem kanāliem ar kodu karti samazinājās par 11%, savukārt ar “Smart-ID” palielinājās par 34%, bet ar kodu kalkulatoru – par 15%. Taču tempi ir nepietiekami risku novēršanai, jo gandrīz 500 000 klientu joprojām pieraduma vadīti ikdienā izmanto kodu karti. Diemžēl pašreizējā atgriezeniskā saite no klientiem liecina, ka liela daļa šobrīd domā lēmumu par pāreju uz citu autentifikācijas līdzekli atlikt uz pēdējo brīdi.
Ja šāds klientu daudzums atstās pāreju uz pēdējo brīdi, tad visām filiālēm kopā vajadzētu apkalpot kodu karšu nomaiņu divus mēnešus, šajā laikā nesniedzot nevienu citu pakalpojumu.

Kā rīkoties klientiem, lai izvairītos no neērtībām?
Klientiem ieteicams laikus nomainīt kodu karti pret citu sev piemērotu autentifikācijas līdzekli. Alternatīvas kodu kartei:

 • Smart-ID – bezmaksas lietotne, īpaši piemērota viedtālruņu īpašniekiem. iOS vai Android ierīču īpašnieki to var lejupielādēt un aktivizēt ar esošo kodu karti vai citu autentifikācijas līdzekli paši vai arī ar klientu konsultanta palīdzību jebkurā Swedbank pilna servisa filiālē;
 • Ja nav viedierīces Smart-ID lietošanai, alternatīva ir arī bankas kodu kalkulators, kuram kopš 2018.gada 12.jūlija ir samazināta standarta cena;
 • Elektroniskā identifikācijas karte (eID) – valsts izsniegta identifikācijas karte;
 • Klientu atbalstam gan “Swedbank” mājaslapā, gan filiālēs ir pieejami informatīvie materiāli, kā arī ikviens klients var internetbankā iepriekš pieteikt vizīti uz konsultāciju filiālē par šo un citiem jautājumiem sev ērtā laikā.

TOP komentāri

 • spriidiic
 • Inese
  +1 +1 0

  Inese

  Lūdzu Dobelē nomainiet darba laiku.Jo strādājot nevar tikt.Varētu kādu vakaru kaut līdz 18.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl