Svinētāji ar vainagiem un pušķiem dodas prom no Rīgas

Komentāri

Agri no rīta Jāņu zāļu tirgotāji devās uz Rīgu. Daudzi svinētāji mēdz pušķus un vainagus iegādāties pēdējā mirklī, braucot ārā no pilsētas.

Rīdzinieki Ieva un Edijs Jāņu zāles lasa paši. Kādā pļava netālu no mājām ir atrasts viss nepieciešamais. Ir gan krāsainas puķes, gan smilgas. Šāda lielam paštaisītam pušķim piemītot īpašs spēks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Edijs
Līgotājs

Līga ir šodien nobriedusi svinēt. Mēs viņai aizvedīsim šo te pušķi, varbūt vakarā viņš neizturēs – nopērsim viņu tajā pirtī, lai viņai būtu laba labsajūta un daudz Jāņi būtu pa visu gadu.

Vai ar velosipēdu, vai ar mašīnu – vairākums dodas prom no lielpilsētas. Bet mālpilietis Oļegs – pretējā virzienā. Tas jau kļuva par tradīciju: Līgo dienā viņš kopā ar ģimeni pin ozollapu vainagus un dodas uz lielceļu tos tirgot. Par nopelnīto naudu vakarā tiek nopirkts svētku mielasts. Lai varētu kārtīgi nosvinēt, jo Oļegs sevi uzskata par riktīgu Jāņa bērnu.

Skatoties uz veiklajām rīdzinieka Roberta pirkstu kustībām pat nepateiksi, ka viņš pīt vainagus iemācījās pavisam nesen.

Roberts
Vainagu pinējs

Diezgan vienkārši īstenībā. Tikai laiks un tā iemācīties, un tad jau kad ķēriens ir, tad var uzpīt.

 

Ar nopelnīto naudu Roberts grib atpelnīt degvielu, ko iztērēs dodoties uz laukiem svinēt Līgo. Daudzi līgotāji steidz nopirkt vainagus pēdējā mirklī.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl