Svinētāji ar vainagiem un pušķiem dodas prom no Rīgas

Pievienot komentāru

Agri no rīta Jāņu zāļu tirgotāji devās uz Rīgu. Daudzi svinētāji mēdz pušķus un vainagus iegādāties pēdējā mirklī, braucot ārā no pilsētas.

Rīdzinieki Ieva un Edijs Jāņu zāles lasa paši. Kādā pļava netālu no mājām ir atrasts viss nepieciešamais. Ir gan krāsainas puķes, gan smilgas. Šāda lielam paštaisītam pušķim piemītot īpašs spēks.

Edijs
Līgotājs

Līga ir šodien nobriedusi svinēt. Mēs viņai aizvedīsim šo te pušķi, varbūt vakarā viņš neizturēs – nopērsim viņu tajā pirtī, lai viņai būtu laba labsajūta un daudz Jāņi būtu pa visu gadu.

Vai ar velosipēdu, vai ar mašīnu – vairākums dodas prom no lielpilsētas. Bet mālpilietis Oļegs – pretējā virzienā. Tas jau kļuva par tradīciju: Līgo dienā viņš kopā ar ģimeni pin ozollapu vainagus un dodas uz lielceļu tos tirgot. Par nopelnīto naudu vakarā tiek nopirkts svētku mielasts. Lai varētu kārtīgi nosvinēt, jo Oļegs sevi uzskata par riktīgu Jāņa bērnu.

Skatoties uz veiklajām rīdzinieka Roberta pirkstu kustībām pat nepateiksi, ka viņš pīt vainagus iemācījās pavisam nesen.

Roberts
Vainagu pinējs

Diezgan vienkārši īstenībā. Tikai laiks un tā iemācīties, un tad jau kad ķēriens ir, tad var uzpīt.

 

Ar nopelnīto naudu Roberts grib atpelnīt degvielu, ko iztērēs dodoties uz laukiem svinēt Līgo. Daudzi līgotāji steidz nopirkt vainagus pēdējā mirklī.

Lasi vēl