Svētkos daudziem ērču kodieni: cilvēki stāv garās rindās Infektoloģijas centrā

0 Komentāru
Svētkos daudziem ērču kodieni: cilvēki stāv garās rindās Infektoloģijas centrā
LETA

Jāņu laikā un pēc svētkiem cilvēki stāv garās rindās Infektoloģijas centrā. Iemesls – daudzus sakodušas ērces, un tagad viņi steidz pārbaudīties.

Trīs gadus vecai Justīnei šī jau ir otrā reize, kad viņai ir iekodusi ērce. Tomēr viņas māte Dina atzīst, ka no ērču kodiena nebaidās, jo meitene ir vakcinēta.

Kārtīgu satraukumu bērnam galvā piesūkusies ērce sagādājusi vēl kādai ģimenei. Piecus gadus vecās Luīzes māte Saiva, gaidot uzņemšanu pie infektologa, norāda, ka Luīze netika vakcinēta, jo viņas brālim vakcinācija pret ērču encefalītu izraisījusi veselības pasliktināšanos.

Foto

Latvijas Infektoloģijas centrā četras svētku brīvdienas pagāja visai karsti. Kopumā tika saņemta un uz īpašu pārbaudi nosūtīta 321 ērce, savukārt dienas laikā centra personāls noņēma ap 80 ērcēm.

Šogad no vairāk nekā 1500 pārbaudītām ērcēm ar ērču encefalītu bija inficētas 59. Tas nozīmē, ka inficēto bija nedaudz zemāk par 4%, kas ir normāls apmērs. Tomēr pastāv būtiska problēma: Latvijā ērces var pārbaudīt tikai uz encefalītu. Laboratoriski konstatēt, vai ērce pārnes tādu bīstamu slimību kā Laima borelioze, nav iespējams. Valstī nav arī vakcīnas pret šo slimību, taču tieši Laima borelioze ir visizplatītākā kaite, ko Latvijā pārnes ērces.

Laba ziņa ir tā, ka kopumā gan ar encefalītu, gan ar Laima slimību saslimšanas gadījumu skaits Latvijā mazinās.

Infektoloģijas centrā šobrīd ārstējas viens ērču encefalīta pacients un pieci ar Laima boreliozi saslimušie cilvēki. Ārsti atgādina, ka, ja ērce ir piesūkusies un trīs nedēļu laikā parādās gripai līdzīgi simptomi, tostarp augsta temperatūra, galvas un muskuļu sāpes, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta vai infektologa.

Video

0 Komentāru