Svētītā zemē guldīti 77 latviešu strēlnieki. Vēl nezināms skaits gaida kaujas laukā

1 komentārs

Ķekavas novada Trušeļu kapos šonedēļ starp egļu zariem izlauzās saules stari. Uz galda, sagatavoti pārapbedīšanai, salikti desmit neliela izmēra zārki. Zeme šajos kapos jau ir pilna karavīru kauliem, tāpēc pirms mēneša ekshumētajiem 77 latviešu strēlniekiem atvēlēts neliels laukumiņš.

TV3 Ziņas bija klāt, kad pagājušajā mēnesī Rīgas HES tuvumā meklētāju vienība Leģenda no tīruma ekshumēja pirms simts gadiem kritušos karavīrus. Skeptiķi gan teic – lai jau dus tur, kur krituši, tomēr karavīru organizācijas ir pretējās domās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Normunds Jerums, biedrības Latviešu karavīrs vadītājs:

Katram latviešu puisim jāguļ kapsētā. Mēs tās kopjam. Tie puiši, kas savākti no grāvmalām… tas ir mūsu pienākums apglabāt savus strēlniekus. Mira jauni puiši par Latvijas valsts ideju. Pārapbedīt – tas ir mūsu pienākums.

Šādi ekshumēti un pārapbedīti tiek visi latviešu karavīri, neatkarīgi no uniformas un karoga, zem kura iets cīņā.

Karavīru meklēšanas un pārapbedīšanas darbus, kā arī sakarus ar abu karojošo pušu mantiniecēm Vāciju un Krieviju pārrauga Brāļu kapu komiteja. Tā precīzi vairs nespēj noteikt, kur atrodas neiezīmētie Pirmā pasaules kara apbedījumi un cik vēl mūsu puišu guļ kaut kur tīrumos pa vidu. Taču viņu skaits mērāms desmitos tūkstošu.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Jānis Krastiņš
  0 0 0

  Jānis Krastiņš

  Ko gan tur var ekshumēt,jo cilvēks nesastāv tikai no kauliem.Kaulus pārapbeda svētī
  tā zemē,bet miesa lai pūst tālāk,kur tā nopuvusi no kauliem,tad kāpēc nevar iesvētīt
  visu zemi,jo arī kaut pilīte asiņu ir piederīga pie konkrētā cilvēka kauliem!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl