Svētdien tiks svinēta Skolotāju diena

1 komentārs

Svētdien, 4. oktobrī, gandrīz 50 000 pedagogu visā Latvijā atzīmēs savus profesionālos svētkus – Skolotāju dienu. Puse strādā vispārizglītojošās skolās. Arī Liene Zotova, kura Ādažu vidusskolā pasniedz vēsturi.

Liene klasē nāk ar smaidu, un, redzot viņu pirmo reizi, uzreiz rodas priekšstats, ka ar viņu ir viegli un viņas audzēkņiem ir ļoti paveicies. Skolotāja Liene no pirmajām minūtēm nemanāmi iesaista jauniešus mācību procesā.

Šī Skolotāju diena būs astotā viņas karjerā. Savu pirmo darba dienu Liene labi atceras, turklāt tā bija stunda 7. klasē un pusaudžiem jāatrod sava pieeja, viņa stāsta. Toreiz viss bija izdevies, un šobrīd viņai visvairāk patīk strādāt tieši ar pusaudžiem.

“Tas mans ir mīļākais vecuma posms – septītie, astotie… Ja tu ar viņiem tiec galā, tas ir forši: tad viņi paliek ilgāk, uzdod jautājumus… Jā, ir grūti, bet, ja tu pie viņiem tiec, viņi tiešām klausās, tad ir mazais gandarījums,” saka Liene.

Tas, ka ļoti daudz ir atkarīgs tieši no pedagoga, Liene saprata jau pamatskolā, kad vēsturi sāka pasniegt cita skolotāja. Pateicoties viņai, Liene Zotova iemīlēja gan šo priekšmetu, gan vēlāk saprata, ka pati grib kļūt par skolotāju.

“Man 5. un 6. klasē vēsture ārkārtīgi nepatika, 7. klasē nāca jauna skolotāja, ļoti stingra, un es tajā priekšmetā iemīlējos. Un tad ļoti intensīvi uz to gāju, gan izvēloties vidusskolas skolu, gan pēc tam augstskolā,” stāsta Liene.

Jaunā skolotāja arī godīgi stāsta, cik pavasarī bija grūti strādāt attālināti – gan pašiem pedagogiem, gan audzēkņiem. Bija vairāki klupšanas akmeņi.

“Ar tiešsaisti vai ne ar tiešsaisti, ar darba lapām vai bez tām… Vai visiem ir materiāli. Ja tēma ir grūta, tad kā man ar viņiem darīt? Diezgan daudz arī iekavējām, jo tika dots papildu laiks,” atklāj Liene.

Zuda arī kvalitāte. Intravertiem bērniem šādas attālinātās mācības patīk vairāk, Liene stāsta, bet ļoti cer, ka tās Latvijā šajā mācību gadā notiks pēc iespējas vēlāk. “Ir pozitīvi piemēri, bet ir diezgan daudz arī mīnusu. Kvalitāte ir zudusi nedaudz. Manī tas rada zināmas bažas. Grūti,” bilst skolotāja.

Bet neatkarīgi no visa notiekošā izvēlētajā profesijā Liene nav vīlusies un ir pateicīga visiem tiem pedagogiem, pateicoties kuriem, viņa izvēlējusies tieši šo ceļu.

“Ņemot vērā, ka šis sižets ir par skolotājiem, es gribu pateikt milzīgu paldies saviem pedagogiem, konkrēti vēstures skolotājai Valdai Indānei un savai latviešu valodas un literatūras skolotājai Sarmītei Ružai. Tie ir mani lielie dzīves skolotāji, pateicoties viņiem, 9. klasē bija pilnīgi skaidrs, ka es nākšu uz skolu. Tas ir ļoti mērķtiecīgs solis,” norāda Liene.

Tikmēr viņas audzēkņi stāsta, kādi skolotāji viņiem patīk.

“Noteikti tādi, kas iegulda sevī, lai bērnus ieinteresētu, nevis tādi, kas liek lasīt no grāmatām un ir vecmodīgi,” saka 12. klases skolniece Andra.

Savukārt 12. klases skolniece Katrīna norāda: “Tie, kuri veido saikni ar skolēniem, pretimnākoši, saprotoši, pacietīgi.”