Komentāri

Šajā nedēļas nogalē Latvija pāries uz vasaras laiku – naktī uz svētdienu, 29. martu, pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks pulksten trijos naktī.

Zinātniskie pētījumi liecina, ka pāreja uz vasaras laiku samazina izlietotās elektroenerģijas daudzumu, kā arī sarūk ceļu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaits.

Vienlaikus pulksteņa rādītāju grozīšana negatīvi var ietekmēt cilvēka bioloģisko ritmu – parasti cilvēki tai piemērojas divu nedēļu laikā.

Sūdzības par miega vai ēšanas traucējumiem un līdz ar to neapmierinātību ar laika maiņu Latvijas iedzīvotāji pauž regulāri, tostarp arī zvanot uz Ekonomikas ministriju. Tāpat arī nesen veikta pētījuma rezultāti liecina, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju vēlas atcelt pulksteņa rādītāju grozīšanu. Cilvēki labprāt pārietu uz vasaras laiku, bet rudenī vairs to nemainītu.

Taču pagaidām lielākā daļa Eiropas Savienību valstu vēlas saglabāt līdzšinējo kārtību, un tas nozīmē, ka mums vajadzēs to respektēt.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl