Svētceļnieks, kurš ceļu uz Aglonu mēro no 10 gadu vecuma: Tā ir iespēja sakārtot domas

4 komentāri
Svētceļnieks, kurš ceļu uz Aglonu mēro no 10 gadu vecuma: Tā ir iespēja sakārtot domas
Foto: F64

Ainārs svētceļojumā uz Aglonas baziliku piedalās jau kopš desmit gadu vecuma. Viņš atzīst, – tā ir iespēja gan sakārtot domas, gan dvēseliski attīrīties.

Kāda cita svētceļniece Signe, kas arī garo ceļu mēro ne pirmo gadu, to dēvē par savu ikvasaras atkarību.

Visi TV3 Ziņu sastaptie svētceļnieki atzina, ka fiziski ir grūti kājām noiet tik daudz kilometru. Tulznas un nobrāzumi šajā ceļā ir neizbēgami, taču fiziskās grūtības palīdz pārvarēt kopības sajūta un iekšējs miers. Vienmēr līdzās ir kāds, kuram lūgt palīdzību, ja kļūst grūti.

Izturību ceļā svētceļniekiem vēlējā Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankēvičs. Viņš aicināja garajā gājienā piebiedroties ikvienu interesentu, neatkarīgi – vai viņš ir ticīgs cilvēks, vai nē.

Svētceļnieki no Rīgas dienā apņēmušies noiet aptuveni 25 kilometrus. Gaidāms, ka garajā ceļā viņiem piebiedrosies vēl daudzi interesenti. Aglonu viņi sasniegs īsi pirms 14. augusta.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – sestdienas, 1. augusta, rītā vairāki desmiti ticīgo no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles devās svētceļojumā uz Aglonu. 

Pirmie svētceļojumā uz Aglonu 27. jūlijā devās liepājnieki, dažas dienas vēlāk ceļu sāka jelgavnieki un valmierieši. Rīgā svētceļojums tradicionāli sākās ar rīta lūgšanu Svētā Jēkaba katedrālē.

Skaties video!