1 komentārs

Rīgas svētceļnieki šodien devās uz Aglonu, un ceļā viņi pavadīs gandrīz divas nedēļas.

Rīgas svētā Jēkaba katedrāles grupa nesteidzas – pēc plāna, svētceļniekiem ir jānoiet 25 kilometri dienā. Pirmajā dienā spēka un apņemšanās pilni jūtas gan lieli, gan mazi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Nu, sanāk tā, ka es sāku pīkstēt, bet mammai nepatīk,” stāsta mazā Evelīna. Uz jautājumu, parasti viņa sāk “pīkstēt”, Evelīna atbild: “Kad mamma pasaka, ka ir noieti kādi 10 kilometri, bet liekas ka ir noieti nezin cik jau kilometri”.
Visbiežākā svētceļnieku problēma ir noberztas kājas. Tāpēc apaviem ir jābūt ērtiem un ienēsātiem. Tad jau nesteidzīgi ejot nāk arī garīgas atklāsmes. It sevišķi klusuma stundā, kurā svētceļniekiem esot liegts sarunāties.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies 11. augustā ar slimniekiem veltītu dienu. Savukārt svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15. augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstoši ticīgo.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl