Svešinieku komplimenti Latvijas iedzīvotājiem šķiet aizdomīgi

Komentāri
Svešinieku komplimenti Latvijas iedzīvotājiem šķiet aizdomīgi
Foto: Vladimir Pustovi/Flickr

Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ar aizdomām uztver svešinieku izteiktus komplimentus, atklāj SKDS veiktā aptauja.

Tikmēr lielākā daļa jeb 64% Latvijas iedzīvotāju priecājas par saņemtajiem mutiskajiem uzmanības apliecinājumiem, no saviem ģimenes locekļiem vai draugiem, savukārt par svešinieku komplimentiem priecājas vien 42% iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zināmu nedrošību siltu vārdu izteikšanā saviem tuvajiem demonstrē fakts, ka pat sev tuvo cilvēku lokā saņemtas uzslavas 20% aptaujāto liek justies neērti.

Neņemot vērā to, ka ikdienā iedzīvotāji ļoti vēlas saņemt dažādas uzslavas gan par savām prasmēm, gan par izskatu, viņu reakcija uz saņemtajiem komplimentiem ir vērtējama neviennozīmīgi. Tikai puse aptaujāto atzīst, ka cenšas būt pieklājīgi un atbildēt komplimenta izteicējam ar kādu uzslavu. Turklāt šāda reakcija novērojama galvenokārt tad, ja komentārs saņemts no pazīstama cilvēka.

Ikdienā satikta svešinieka paustajām uzslavām mēdzam nenoticēt un tās atzinīgi novērtējam daudz retāk – vien 37% gadījumu. Daļa Latvijas iedzīvotāju arī izvēlas būt ļoti pieticīgi un 8% gadījumu aktīvi nepiekrīt izteiktajai atzinībai, atklāj pētījums.

Interesants ir fakts, ka līdz ar gadiem mainās to cilvēku loks, kuru teiktie komplimenti iepriecina visvairāk – līdz 44 gadiem iedzīvotāji lielākoties vēlas dzirdēt labus vārdus no savas otrās pusītes un draugiem, bet pēc tam viņi biežāk sagaida uzmanības apliecinājumu no saviem bērniem vai mazbērniem.

Visvairāk par savu tuvinieku veltītajiem labajiem vārdiem priecājas tieši seniori, no kuriem divas trešdaļas atzīst, ka augstu novērtē sev veltīto uzmanību un cenšas regulāri pateikt labo saviem tuviniekiem.

Vispozitīvāk sev izrādīto uzmanību uztver sievietes, vienlaikus, viņas ir gandrīz divkārt kautrīgākas par stiprā dzimuma pārstāvjiem un biežāk mulst, saņemot uzmanības apliecinājumus.

Interesanti, ka, lai arī jaunieši vecumā līdz 24 gadiem ir visaktīvākie komplimentu izteicēji viņi ir arī viskautrīgāk reaģē uz saņemtajām uzslavām. Savukārt desmitā daļa šīs vecuma grupas pārstāvju absolūti nevar sūdzēties par pašapziņas trūkumu, jo biežāk no visiem ar sev izrādīto uzmanību nekautrējas palepoties savas ģimenes vai draugu lokā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl