Sveicam! Viens no labākajiem Latvijas tautas deju ansambļiem Dancis svin 70 gadu jubileju

Komentāri
Sveicam! Viens no labākajiem Latvijas tautas deju ansambļiem Dancis svin 70 gadu jubileju

Viens no Latvijas titulētākajiem tautas deju ansambļiem Dancis šogad svin apaļu jubileju – 70 gadus.

Ar šo Latvijas Universitātē dibināto kolektīvu savulaik strādājuši leģendāri latviešu horeogrāfi – pa šiem gadiem nomainījušās daudzas dejotāju paaudzes, bet sniegums nemainīgi – palicis izcils.

Ansambli jau 28 gadus vada izcilais meistars Rolands Juraševskis, kura vadībā Dancis izcīnījis neskaitāmas uzvaras skatēs un konkursos – vien retu reizi ļaujot citiem kolektīviem viņus apsteigt. Juraševskim tautas deju vadīšana ir sirds darbs mūža garumā.

Tāpat arī stingrais pamats, ko Danča vēsturē ielikuši tā iepriekšējie vadītāji  – Harijs Sūna, Uldis Žagata un Alfrēds Spura, kā arī visu paaudžu dejotāji, veidojis ansambļa horeogrāfisko rokrakstu.

Tikmēr dejotāji atzīst – jau sen tos vairs nevieno tikai mēģinājumi, izveidojušās ciešas draudzības. Kopā piedzīvoti neaizmirstami mirkļi gan uz skatuves pašmājās, gan ārzemēs.  Un, protams, kur nu bez dejotāju ballītēm! Tieši kādā no tām viens otrā ieskatījās Zane un Dainis. Nu dzīvē abi dejo zem viena uzvārda.

Svētdien Valmierā Dancis sāk savu jubilejas koncertu sēriju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl