Komentāri
Svarīgi sievietēm: mediķi iesaka veikt regulāru krūšu pārbaudi arī mājas apstākļos
Foto: LETA

Ik gadu vairāk nekā tūkstotim sieviešu tiek konstatēts krūts vēzis. Veiksmīgai ārstēšanai svarīgi to sākt pēc iespējas agrīnā stadijā.

Mediķi krūšu pārbaudi mājas apstākļos iesaka veikt vismaz vienu reizi mēnesī. Regularitāte ļaus pierastun izzināt krūšu struktūru, un, izmaiņu gadījumā ātri pamanīt, vai nav parādījušies palielināti limfmezgli. Krūšu pašpārbaude, kā viens no veiksmīgākajiem prevencijas soļiem, ir arī šī gada Rozā lentītes akcijas vadmotīvs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rozā lentītes pasākumi, kas aicina vairāk uzmanības pievērst krūts vēža jautājumiem, Latvijā norit jau sesto gadu. Tajos tiek iesaistītas sabiedrībā pazīstamas sievietes. Piemēram, Latvijas basketbola izlases meitenes šajās dienās

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl