Komentāri

Pašmāju vēsturnieki ir apņēmušies turpināt Latvijas vēstures izpēti, lai gan tikt pie Krievijas dokumentiem, kas atvieglotu pagājušā gadsimta notikumu rekonstrukcijas, šobrīd ir tikpat kā neiespējami, atzīst Latvijas Vēsturnieku komisijas priekšsēdētājs, profesors Inesis Feldmanis.

Apņēmību turpināt Valsts prezidenta paspārnē esošās Vēsturnieku komisijas darbību paudis arī jaunais prezidents Raimonds Vējonis, kurš piektdien tiksies ar vēsturniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut arī Latvijas un Krievijas vēsturnieku savstarpējās attiecības esot labas, šā brīža iespējas tikt pie Krievijas arhīvu dokumentiem ir visai ierobežotas un var tikt pie mazsvarīgākiem dokumentiem. Svarīgākie atklāj padomju režīma agresīvās darbības, Feldmanis norāda, ka pie šādiem dokumentiem tikt neizdosies vēl ilgi.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl