Svarīga ziņa! Valsts galvojumu nekustamā īpašuma iegādei varēs saņemt arī, ja bērnu nav!

8 komentāri
Svarīga ziņa! Valsts galvojumu nekustamā īpašuma iegādei varēs saņemt arī, ja bērnu nav!
LETA

Izglītotiem jauniem cilvēkiem nākamgad iegādāties mājokli būs daudz vienkāršāk, jo viņi varēs saņemt valsts galvojumu nekustamā īpašuma iegādei.

Ekonomikas ministrija cer, ka tādējādi izdosies motivēt augstas kvalifikācijas speciālistus palikt uz dzīvi Latvijā. Noteikumi, lai saņemtu valsts galvojumu kredīta pirmās iemaksas segšanai gan atšķirsies no tiem, ko jau vairākus gadus izmanto ģimenes ar bērniem.

Šobrīd garantijas nekustamā īpašuma iegādei var saņemt tikai tādas ģimenes, kurās ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. Taču saņemt kredītu bankā bez uzkrājuma pirmajai iemaksai ir daudziem profesionālo dzīvi tikko uzsākušiem  jauniem cilvēkiem, kuri par ģimenei vēl nedomā.

Galvenais priekšnosacījums valsts galvojuma saņemšanai ir pabeigta augstākā vai profesionālā izglītība un pastāvīgi ienākumi. Tāpat nepieciešams neliels līdzfinansējums – 5% kredīta summas.

Lai arī šobrīd vēl tiek gatavoti Ministra kabineta noteikumi, kur precīzi būs atrunāti galvojuma saņemšanas nosacījumi, finanšu institūcijā “Altum” uzsver, ka tie nebūs tādi paši kā ģimenēm ar bērniem.

Tādējādi, ja plānotais kredīts ir 100 tūkstoši eiro, bet valsts galvojums – 10 tūkstoši, kredīta ņēmējam būs jāmaksā bankas noteiktā kredīta summa, bet valstij jāatmaksā 480 eiro gadā. Šī summa samazināsies, kamēr valsts garantija būs pilnībā dzēsta.

Jāatgādina, ka ģimenēm ar bērniem noteikumi ir labvēlīgāki, jo par galvojumu jāmaksā mazāka procenta likme, turklāt tikai vienreiz. “Altum” gan prognozē, ka tāpat interese saņemt valsts palīdzību mājokļa iegādei būs liela.

Jāpiebilst, ka uz valsts atbalstu varēs pretendēt vienreiz, neatkarīgi no tā, vai jau ir citas kredītsaistības un īpašums.

Trīs gadu laikā valsts galvojumu pirmajai iemaksai saņēmušas vairāk nekā  7000 ģimenes par kopējo summu – teju 50 miljoni eiro.
8 komentāri