Svarīga informācija visiem, kuri šobrīd atrodas Parīzē

Komentāri
Svarīga informācija visiem, kuri šobrīd atrodas Parīzē
Foto: AFP / LETA

Latvijas Ārlietu ministrija izplatījusi informāciju, kas jāņem vērā ikvienam iedzīvotājam, kurš šobrīd atrodas Francijas galvaspilsētā.

Jau vēstīts 13. novembra vakarā sešās dažādās Parīzes vietās notika terorakti, kuros dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēki, ir vairāki simti ievainoto. Bojāgājušo skaits tiek precizēts. Pilsētā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, atcelti plānotie izklaides pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārlietu ministrija turpina apzināt Latvijas valstspiederīgo skaitu Parīzē. Līdz šim ministrija ir sazinājusies ar vairākiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atrodas Parīzē, un saņēmusi apliecinājumu, ka personas nav cietušas un atrodas drošībā.

Foto:

Ministrija aicina ceļotājus no Latvijas, kuri atrodas vai tuvākajā laikā plāno doties uz Parīzi, rūpīgi sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Francijas plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju pilsētā un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem.

Šobrīd pilsētā nav noteikti ierobežojumi apmeklēt konkrētas vietas, Parīzes lidostu darbība nav traucēta. Tomēr aicinām ceļotājus ņemt vērā, ka ir atjaunota robežkontrole, kā arī drošības pārbaudes pilsētā.

Ceļotājus, kuri atrodas Parīzē, aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10, savukārt tuviniekus, kuriem nav izdevies sazināties ar ģimenes locekļiem vai draugiem Parīzē, ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni + 371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl