Svarīga informācija tiem, kuri vēlas apmeklēt pāvesta Franciska dievkalpojumu Aglonā

11 komentāri

Latvijas Romas katoļu baznīcas pārstāvji aicina iepazīties ar svarīgākajiem norādījumiem, kas jāievēro, lai pāvesta Franciska vizītes laikā viss ritētu gludi un droši.

Latvijā pāvests Francisks Latvijā ieradīsies ar lidmašīnu. Pāvesta lidmašīna nosēdīsies Lidostā “Rīga” īsi pēc plkst. 8.00. Jau neilgi pēc tam notiks pāvesta svinīga sagaidīšana pie Rīgas pils, tur pāvests teiks uzrunu. Katoļu baznīcas pārstāve Ingrīda Lisenkova aicina cilvēkus sagaidīt pāvestu pie pils.

“Tur arī būs neliels ekrāns un aicinām cilvēkus viņu sveikt,” min Lisenkova.

Īsi pēc plkst. 10 pāvests noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. Tie, kuri pāvestu pie pils nepagūs sveikt, varēs to darīt jau plašākā laukumā pie Brīvības pieminekļa.

Iespējams, lielākais skaits cilvēku pāvestu varēs sveikt, kad pāvests kāps visā pasaulē labi zināmajā “papamobilī” un dosies uz Doma baznīcu. Cilvēki varēs pulcēties Vecrīgas ielu malās un skatīt pāvestu pavisam nelielā attālumā.

“Skatoties citu valstu pieredzi, reizēm pāvests apstājas un parunājas ar cilvēkiem, tas nav iepriekš iestudēts,” saka Lisenkova.

Rīgas Domā dievkalpojumu varēs apmeklēt tie, kuri ir saņēmuši īpašus ielūgumus. Pēc tam pāvests dosies uz Svētā Jēkaba katedrāli, turpat Vecrīgā augstais viesis saņems dažādas dāvanas no senioriem, tostarp, – īpaši viņam adītās zeķes.

Pēc vizītes Rīgā pāvests dosies uz Aglonu. Cilvēkiem, kuri pāvestu vēlas redzēt un dzirdēt Aglonā, ceļā ieteicams doties ar vilcienu. Uz Aglonu tiks norīkoti papildu vilcienu reisi, un galapunktā no Aglonas stacijas uz baziliku kursēs īpašs autobuss.

Esot Aglonā jārēķinās, ka pie bazilikas būs krietni nopietnāki drošības pasākumi nekā citos svētkos. Tāpat jārēķinās ar papildu laiku, ko prasīs šī pārbaužu iziešana.

Visērtāk būs tiem, kuri būs izņēmuši reģistrācijas kartes. Tāpat arī apmeklētāji, kuri nebrauks ar savu auto, varēs aizmirst auto novietošanas rūpes. Kā jau minēts, ērtības varēs izbaudīt tie, kuri Aglonā nokļūs ar pasažieru vilcienu, un vislabāk ierasties krietni pirms atbrauks pāvests. Lai nebūtu aizķeršanās izejot drošības pārbaudi, nevajag ņemt līdzi asus priekšmetus, stikla pudeles un lietussargu vietā labāk ņemt lietus mēteli. Ūdeni labāk iepildīt plastmasas pudelē, kā arī labāk sagādāt pusdienas, jo pie bazilikas būs maz iespēju nopirkt pārtiku. Protams, jāpaņem medikamenti un reliģiski priekšmeti. Varēs ienest krēsliņus, kas ir ļoti svarīgi, īpaši vecākajai paaudzei.

Esot Aglonā svētās mises laikā izmantot mobilos tālruņus filmēšanai un fotografēšanai izmantot nebūs liegts, taču apmeklētāji aicināti filmējot un fotografējot padomāt par apkārtējiem un darīt to, netraucējot citiem mises apmeklētājiem.

TOP komentāri

  • Vjačeslavs Kataļikovs
  • Janis Hozeus
    +1 +1 0

    Janis Hozeus

    Tie kuri pieprasīja piešķirt šos tūkstošus , zina ko dara. Un tad tie gluži netīši,no jūsējiem kļūst mūsējie.
  • Gundars Kļava

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl